به گزارش کانی پرس؛ همه ساله و با نزدیک شدن به ایام نوروز معابر و خیابان های اصلی شهر های مختلف کشور از جمله بوکان مملو از فروشندگانی می شود که با پهن کردن بساط دست فروشی به فروش گونه های مختلف ماهی های زینتی اقدام می کنند. این افراد جدای از فروش این نوع […]

به گزارش کانی پرس؛ همه ساله و با نزدیک شدن به ایام نوروز معابر و خیابان های اصلی شهر های مختلف کشور از جمله بوکان مملو از فروشندگانی می شود که با پهن کردن بساط دست فروشی به فروش گونه های مختلف ماهی های زینتی اقدام می کنند.
این افراد جدای از فروش این نوع ماهی ها که گاها همراه با مریضی (قارچ ) نیز هستند مشکلات عدیده ای را برای مردم در شلوغ ترین روز های سال بازار بوکان ایجاد کردند.
عرض باریک مهم ترین شاخصه پیاده رو های خیابان انقلاب بوکان است که متاسفانه طی روزهای نزدیک به عید در بسیاری از نقاط به تسخیر ماهی فروشان در می اید و همین مهم سبب ایجاد مزاحمت برای مردم می شود.
تنگ های بلورین پهن شده در کف پیاده رو و شنای ماهی های قد و نیم قد با رنگ های سیاه و قرمز در انان پیاده رو های باریک را باریکتر می کند و در نهایت سبب ایجاد سد معبر می شوند.
این مزاحمت ها هر چند طی چند سال گذشته کوچه پس کوچه های شهر را نیز در نروریده ولی وضعیت ماهی های خیابان انقلاب اکنون و در این روزهای پر هیاهو نقش ویژه تری در ایجاد سد معبر ایفا می کنند.
ماهی های قرمز درون تنگ های بلورین پهن شده در کف کاشی های قرمز پیاده رو های باریک خیابان انقلاب گاهی و در بعضی از ساعت های روز چنان مزاحمتی برای رهگذاران ایجاد می کنند که چند صد پا در یک لحظه در هم می تنند.
هر چند شاید یکی از این صدها پای در هم تنیده شده در نزدیک بلورهای شیشه ای ماهی قرمز مسئولانی باشند که در مدیریت اجرای شهر دستی بر اتش دارند اما با بیخیالی از کنار این بساط ها رد می شوند و هیچ توجهی به نارحتی مردم عابر ندارند.
بیگمان تعین مکانهای برای فروش سین های سفره هفت سین در خیابان انقلاب به صورتی نمایشگاهی کوچک هم می تواند سبب زیبایی مبلمان خیابان انقلاب شود و هم کاهش مزاحمت ها برای همشهریان بوکانی را به دنبال خواهد داشت که برای خرید وسائل عید به بازار امدند.