به گزارش کانی پرس؛ همه ساله با نزدیک شدن به ایام نوروز و تب و تاب فرا رسیدن سال نو آنچه که بیشتر ذهن جوانان را به خود مشغول می کند، برگزاری مراسم چهارشنبه (سوری) آخر سال است. شبی که طی انان میلیونها ماده محترقه از انواع مختلف توسط نوجوانان و جوانان ما در مناطق […]

به گزارش کانی پرس؛ همه ساله با نزدیک شدن به ایام نوروز و تب و تاب فرا رسیدن سال نو آنچه که بیشتر ذهن جوانان را به خود مشغول می کند، برگزاری مراسم چهارشنبه (سوری) آخر سال است.
شبی که طی انان میلیونها ماده محترقه از انواع مختلف توسط نوجوانان و جوانان ما در مناطق مختلف کشور منفجر می شود تا این شب را به شبی ترس آور و دلهره انگیز برای خانواده ها تبدیل کند.
شهر بوکان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و هر ساله در شب چهارشنبه اخر سال و به علت اتش بازی های مختلف و استفاده از ترقه های گوناوگون چندین نفر که اکثرا سنی پائین تر از ۳۰ دارند روانه بیمارستان می شوند.
حال و در استانه چهارشنبه اخر سال ۹۶ جمعی از دانش اموزان کلاس ششم مدرسه بهار اندیشه اسلام اباد بوکان با همکاری معلم خود در حرکتی خود جوش و کم نظیر در سطح کشور پول های را که برای خرید مواد محترقه کنار گذاشته بودند جمع اوری و صرف کار های خیر کردند.
دانش اموزان کلاس ششم پنج مدرسه بهار اندیشه در این اقدام شایسته خود بعد از امضاء میثاق نامه نه به ترقه پول های خود را درون صندوق انداخته تا با همکاری و همراهی معلم خود جهت کمک به کودکان بی سرپرست بوکانی در استانه سال نو هزینه شود
باقی نژاد معلم این دانش اموزان صبح پنج شنبه ۱۷ اسفند ماه در گفتگو با خبر نگار کانی پرس عنوان کرد: بنا به پیشنهاد خود دانش اموزان این اقدام خدا پسندانه انجام شد و امید است این اخر راه نباشد و دیگر دانش اموزان بوکانی و حتی سراسر کشور به این کمپین بپیوندند و با امضاء میثاق نامه نه به ترقه شاهد اغاز سالی بدون حوادث ناشی از انفجار مواد محترقه در سراسر کشور باشیم.
وی ادامه داد: تنها در کلاس مورد نظر نزدیک به ۷ میلیون ریال توسط دانش اموزان جمع اوری شد که بنا به خواست خود انان این مبلغ صرف کمک به کودکان بی سرپرست خانه بوستان خواهد شد.
وی در پایان ابراز امید واری کرد که این کمپین و اقدام تنها در کلاس ششم پنج مدرسه بهار اندیشه اسلام اباد بوکان نماند و تمام بچه های ایران به آن بپیوندند.