به گزارش کانی پرس، بازار بوکان نیز همچون دیگر نقاط کشور چند روزی است که رنگ و بوی عید به خود گرفته و خیابان ها و معابر این شهر پر از همشهریانی است که مطابق عادت هر ساله در حال خرید نوروزی هستند. با رسیدن روزهای پایانی سال و به دنبال ان افزایش تقاضا برای […]

به گزارش کانی پرس، بازار بوکان نیز همچون دیگر نقاط کشور چند روزی است که رنگ و بوی عید به خود گرفته و خیابان ها و معابر این شهر پر از همشهریانی است که مطابق عادت هر ساله در حال خرید نوروزی هستند.
با رسیدن روزهای پایانی سال و به دنبال ان افزایش تقاضا برای کالاهای مصرفی، موضوع ساماندهی بازار و تنظیم مجاری ورودی و خروجی محصولات مختلف را به یکی از دغدغه‌های اصلی مسوولان بوکانی همچون دیگر نقاط کشور تبدیل می کند
در همین رابطه رئیس اتاق اصناف بوکان صبح امروز پنج شنبه ۱۷ اسفند ماه در گفتگو با خبر نگار کانی پرس در باره اخرین تمهیدات انجام گرقته برای تنظیم بازار عید در بوکان عنوان کرد: از ۱۵بهمن ماه ستاد تنظیم بازار شب عید طرح نظارت و پایش بازار را شروع کردیم و از ۱۵ اسفند ماه اقدامات این ستاد وارد فاز عملیاتی شده است تا از بروز هر گونه تخلف و احتکار در بازار پیشگیری کنند.
حسن صناعتی گفت: با توجه به هماهنگی ها فی ما بین اتاق اصنافف تعزیرات حکومتی، شبکه بهداشت و اداره صنعت و معدن هیچ مشکلی برای تامین اقلام و اجناس مورد نیاز مردم وجود ندارد.
وی بیان داشت: بازرسان این ستاد به صورت مستمر از صطح واخد های صنفی بازار بوکان در ایام بازدید و با هر گونه تخلفی از جمله گران فروشی و احتکار به شدت برخورد می کنند.
صناعتی ادامه داد: در نظر داریم در اواخر اسفند با برپایی نمایشگاه بهاره به عرضه انواع اقلام مورد نیاز مردم بپردازیم که این نمایشگاه تا اواخر عید نیز دایر خواهد بود.
وی در بخشی دیگری از سخنان خود به گرانی دو کالای اساسی مردم یعنی برنج و تخم و مرغ در بوکان نیز اشاره کرد و عنوان نمود: در چند هفته گذشته چند تن برنج برای تنظیم بازار وارد و در ۲۰ فروشگاه سطح شهر بویژه مناطق حاشیه شهر عرضه شد ولی به علت افزایش تقاضا بار دیگر نیاز است که چندین تن دیگر برنج در فرشگاه های عامل توزیع شود تا مردم مشکلی برای تهیه برنج نداشته باشند.
رئیس اتاق اصناف بوکان تصریح کرد: هر چند بنا بر گزارشتات رسیده چند صد تن برنج وارد بنادرکشور شده است که در صورت توزیع ان قطعا با کاهش شدید برنج در بازار روبه رو خواهیم بود.
حسن صناعتی افزود: تخم مرغ نیز متاسفانه به دلایل کاملا روشنی با افزایش قیمت رو به رو بوده و این مهم تنها مختص به بوکان نیست بلکه در سراسر کشور این مهم اتفاق افتاده ولی ما تمام تلاشمان این است که در این شرایط با احتکار کنندگان و گران فروشان بازار به شدت برخورد کنیم.
عضو شورای شهر بوکان عنوان کرد: ما از تمام همشهریان بوکانی درخواست می کنیم در صورت داشتن اخباری مبنی بر احتکار کالاهای اساسی توسط فروشگاه های مختلف موجود در بوکان و یا هر شخص دیگری در سطح شهر ما را از طریق شماره تلفن های ۱۲۴(بازرسی صنعت و معدن) و ۴۶۲۶۲۴ اتاق اصناف به صورت شبانه روز با خبر کنند.
وی ادامه داد: هر چند طی چند هفته گذشته بازرسان اداره صنعت و معدن و همچنین اتاق اصناف از چندین انبار معرفی شده توسط فروشگاه های بزرگ موجود در بوکان بازرسی کردند و خوشبختانه هیچ مورد خاصی مشاهد نشد هر چند نباید منکر ان شد که شاید شخصی در مکانی جز انبار اصلی انباری و دور از چشم بازرسان ما در حال احکتار باشد
وی در پایان ابراز امید واری کرد: با همکاری مردم، اصناف و بازاریان انشالله شاهد هیچ گونه تخلفی در عرضه محصولات بازار شب عید نباشیم.

انتهای پیام /*