به گزارش کانی پرس؛ به دنبال رسیدن مسیر حفاری خط انتقال لوله گاز صادراتی ایران ترکیه به روستای رحیم خان بوکان یک غار جدید کشف شد. این غار اهکی که در مسیر خط لوله مذکور قرار دارد بعد از حفاری محل توسط بلدزر های شرکت مجری کشف شد. این غار در عمق ۵ متری زمین […]

به گزارش کانی پرس؛ به دنبال رسیدن مسیر حفاری خط انتقال لوله گاز صادراتی ایران ترکیه به روستای رحیم خان بوکان یک غار جدید کشف شد.
این غار اهکی که در مسیر خط لوله مذکور قرار دارد بعد از حفاری محل توسط بلدزر های شرکت مجری کشف شد.
این غار در عمق ۵ متری زمین قرار دارد و می تواند به عنوان یک اثر گردشگری مورد استفاده قرار گیرد.
به دنبال کشف این غار رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بوکان صبح سه شنبه ۲۴ بهمن ماه در گفتگو با خبرنگاران عنوان کرد: غار مذکور در مسیر حفاری لوله گاز توسط شرکت مجری کشف شده است که پس از اطلاع اهالی روستا و دهیار و شورای رحیم خان موضوع به فرمانداری و اداره میراث فرهنگی منعکس گردید.
اسعد جمیانی افزود: با توجه به حساسیت موضوع به صورت فوری اینجانب در معیت کارشناسان اداره میراث فرهنگی به محل اکتشاف رفتیم تا از این غار بازدید به عمل اوریم.
وی ادامه داد: ،غار مکشوفه در عمق ۵ متری به ابعاد تقریبی ۱۵*۲۰ متر و فاقد هرگونه آثار تاریخی و باستانی بود و یک غار آهکی با حفره های آبی خشک شده می باشد که در طول زمان شکل گرفته است.
این مسئول تصریح کرد: با توجه به حساسیت اهالی روستا در خصوص حفظ این غار توسط دهیار و اعضای محترم شورای اسلامی روستا صورتجلسه ای در محل مورد نظر با پیمانکار شرکت مذکورمنعقد گردید و پیمانکار متعهد شد که مسیر خط لوله رابه فاصله ده متری دهنه غار تغییر مکان داده و پس از اتمام کار لوله گذاری دهانه غار را کاملا باز نموده و نسبت به احداث پله و مسیر دسترسی اهالی روستا به غار مذکور اقدامات لازمه را انجام دهد.
انتهای پیام/خ