معاون هماهنگ کننده سپاه بوکان گفت: جوانان نقش تعیین کننده ای در پیشرفت جامعه دارند و خدمت سربازی نیز در رشد و شکوفایی استعداد جوانان و ایجاد آمادگی برای ورود به زندگی اجتماعی بسیار سازنده می باشد. به گزارش کانی پرس؛ معاون هماهنگ کننده سپاه بوکان در مراسم گرامیداشت جشنواره حضرت علی اکبر(ع) این سپاه […]

معاون هماهنگ کننده سپاه بوکان گفت: جوانان نقش تعیین کننده ای در پیشرفت جامعه دارند و خدمت سربازی نیز در رشد و شکوفایی استعداد جوانان و ایجاد آمادگی برای ورود به زندگی اجتماعی بسیار سازنده می باشد.

به گزارش کانی پرس؛ معاون هماهنگ کننده سپاه بوکان در مراسم گرامیداشت جشنواره حضرت علی اکبر(ع) این سپاه به بیان نظم و انضباط و نقش سربازان در نهادینه کردن نظم و همچنین پرورش فکری و روحی آنها برای قبول مسئولیت های اجتماعی اشاره کرد کرد و گفت: هدف از برگزاری این مراسم ارج نهادن به خدمات ارزشمند سربازان در عرصه های مختلف ، تقویت روحیه و انگیزه سربازان در خدمت صادقانه ، تقویت ارتباط عاطفی و مشفقانه فرماندهان، مسئولین و پایوران با سربازان وظیفه می باشد.
سرهنگ پاسدار منوچهر مودبی ، ارتقاء فرهنگ ايثار و شهادت در بين نسل جوان را ضروری دانست و گفت: ويژگي ها و استعدادهاي نهفته در وجود جوانان، مناسب ترين زمينه براي طراحي و ايجاد هرگونه تغيير و تحول فردي و اجتماعي است بطوريكه چرخهاي كثيري از انقلاب ها و تحولات توسط اين گروه به حركت درآمده و سرعت مي گيرد.
وی ضمن برشمردن ویژگی های جوان خوب از دیگاه قرآن تصریح کرد: دوران نوجواني و جواني، دوران حساس و سرنوشت ساز و تعيين كننده ي شخصيت فرد است که در اين دوران غرور، هيجان، احساسات، شهوت، ناپختگي عقلي و… بر شخص سايه مي افكند لذا چيزي كه مي تواند اين احساسات را در مسير هدايت و هيجان و غرور را در طريق مثبت قرار دهد و شهوت را مشروع نمايد، قانون الهي، يعني قرآن و احاديث معصومين(ع) است.
سرهنگ مودبی افزود: قالب وجودي يك انسان در دوره ي جواني شكل مي گيرد و آينده ي او هم بر اين اساس رقم مي خورد و در هر عصري جوانان بيشتر مورد توجه اند و در شكل گيري موضوعات مختلف در جوامع نقش مؤثري ايفا مي كنند.
وی پرهيزكاري و رعايت تقوا؛عدالت طلبي و حمايت از مظلومان ،كوشش و تلاش،حق پذيري،شهامت و شجاعت ،عفت و پاكدامني را از ویژگی های جوان خوب از دیگاه قرآن عنوان کرد و افزود: دوره ي جواني زمان تلاش، كوشش، تحرك و نشاط است بنابراين، يك جوان بايد با اراده و پشت كاري قوي و عزمي راسخ بكوشد و از بحران ها و فراز و فرودهاي زندگي به سلامت عبور كند.
معاون هماهنگ کننده سپاه بوکان ،عبادت و امر به معروف و نهي از منكر را یکی از ویژگی های مهم سربازان نام برد و گفت: یك سرباز شايسته بايد در اقامه و به جا آوردن نماز بكوشد و مردم را از منكرات و زشتي ها نهي و به خوبي ها دعوت كند و در برابر سختي ها و مشكلات صبور باشد.
سرهنگ پاسدار منوچهر مودبی ، التزام عملی به ولایت فقیه ، انجام فرائض و تکالیف دینی ، سازندگی و تفکر بسیجی را ازسایر ویژگی سربازان نمونه عنوان کرد و گفت: سربازان مایه دلگرمی و بعنوان عضوی از نیروهای مسلح همواره مایه فخر و مباهات کشور و آحاد جامعه بوده و هستند.
گفتنی است در پایان مراسم مسابقه کتابخوانی جشنواره حضرت علی اکبر (ع) توسط روابط عمومی و تبلیغات سپاه بوکان برگزار و نفرات برتر مورد تشویق قرار گرفتند.