به گزارش کانی پرس؛ در ائین افتتاح چهارمین جایگاه CNG شهرداری بوکان که صبح شنبه ۲۱ بهمن ماه و به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار شد مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه میاندو آب در سخنانی عنوان کرد: پخش فراورده های نفتی میاندواب در جنوب استان اذربایجان غربی قرار گرفته که بیش از […]

به گزارش کانی پرس؛ در ائین افتتاح چهارمین جایگاه CNG شهرداری بوکان که صبح شنبه ۲۱ بهمن ماه و به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار شد مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه میاندو آب در سخنانی عنوان کرد: پخش فراورده های نفتی میاندواب در جنوب استان اذربایجان غربی قرار گرفته که بیش از ۱۶ هزار کیلومتر وسعت عملیاتی دارد همه روزه نزدیک به یک میلیارد لیتر در جنوب استان و شهرستان های سقز و بانه سوخت رسانی می کند.
محمد صادقی افزود: هم اکنون ۱۴ جایگاه فعال در حوزه های بنزین، نفت و گازوئیل و cng در حال ارائه خدمت رسانی به مردم بوکان هستند که با افتتاح جایگاه شماره ۴ شهرداری جایگاه های فعال این شهرستان به ۱۵ و cng به ۵ جایگاه افزایش پیدا می کند.
وی عنوان کرد: هم اکنون ۳۱ تلمبه یا به عبارتی ۶۲ نازل به عرضه بنزین می پردازند و تعداد تلمیه های که برای نفت سفید مورد استفاده قرار می گیرد ۱۹ عدد با ۳۱ نازل است که جهت حمل و نقل عمومی بین شهری مورد استفاده قرار می گیرند.
صادقی تصریح کرد: تلمبه های موجود cng موجود در بوکان ۲۰ عدد یا به عبارت دیگر ۴۰ نازل هستند که هم اکنون به ارائه خدمات به همشهریان بوکانی می پردازند.
وی ادامه داد: متوسط فروش بنزین در جایگاه های بوکان ۱۴۳ هزار لیتر، نفت گاز ۷۶ هزار لیتر و cng نیز ۹۷ هزار لیتر در دروز است .
صادقی همچنین به توزیع نفت سفید در روستاهای بوکان پرداخت و افزود: برای روستاهای که از نعمت گاز بی بهره هستند روزانه ۸۸۳ هزار لیتر نفت سفید کوره توزیع می شود.
این مسئول استانی گفت: متوسط کارمزد جایگاه های سوخت رسانی بوکان بیش از ۲ میلیارد ریال است به عبارتی تا کنون ما بیش ۴۸ میلیون لیتر بنزین طی سال جاری توزیع کردیم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵/۹ دهم درصد افزایش داشتیم.
وی ادامه داد: نفت سفید بیش ار ۲۶ میلیون لیتر تا کنون در سال ۹۶ توزیع شده که ۳ درصد نسبت به مدت سال گذشته افزایش پیدا کرده است.
صادقی به توزیع نفت گاز در بوکان نیز اشاره کرد و تصریح نمود: در حوزه نفت گاز نیز تا کنون ۵۴ میلیون لیتر در سطح شهرستان بوکان توزیع شده که ۹ درصد افزایش داشته است.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه میاندو آب زمان ساعت کارکرد جایگاه های cng در بوکان تا قبل از افتتاح جایگاه شمارع ۴ شهرداری ۱۲ ساعت عنوان کرد و افزود: با بهره برداری از این جایگاه جدید اکنون این مهم به ۱۰ ساعت خواهد رسید.
وی ادامه داد: با رایزنی های انجام شده مجوزهای لازم برای تاسیس ۶ جایگاه جدید در بوکان کسب شده و این مهم در شرف احداث و مقدمات اولیه هستند.
صادقی تصریح کرد: در صورت احداث این ۶ جایگاه جدید زمان کارکرد نازل های ما به ۶ ساعت کاهش پیدا می کند
وی افزود: میانگین استاندارد کشوری در استفاده از نازل ها ۱۰ ساعت است که بوکان با افتتاح این جایگاه و ۶ جایگاه دیگر وضعیت کاملا مناسبی در سطح کشور خواهد داشت.
این مسئول استانی در حوزه فراورده های نفتی تصریح کرد: فروش cng هم اکنون در بوکان ۹۵ هزار کیلو یا لیتر است که این مقدار سبد مصرفی در این شهرستان ۳۷ درصد کل کشور را به خود اختصاص داده است.
محمد صادقی گفت: به عبارتی دیگر بیشترین مصرف cng در کل کشور را شهرستان بوکان با ۳۷ درصد به خود اختصاص داده است این در حالی است که میانگین کشوری ۲۱ درصد است که این نشان دهنده استقبال مردم این شهرستان در استای مصرف cng است.
وی یاداور شد: امیدواریم در سال اینده با راه اندازی حداقل ۴ ایگاه جدید از ۶ جایگاه مصوب مشکل زمان انتظار مردم این شهرستان جهت سوخت گیری کاهش چشمگیری خواهد داشت.
انتهای پیام/خ