به گزارش کان پرس؛ با گذشت چهار روز از بازی حساس سردار بوکان و استقلال اهواز که حاشیه های زننده ای به همراه داشت هنوز هیچ واکنشی را از سوی مسئولان بوکانی به همراه نداشته است و این مهم در حالی است که مربیان این دو تیم در گفتگو با رسانه ها واکنش های متفاوتی […]

به گزارش کان پرس؛ با گذشت چهار روز از بازی حساس سردار بوکان و استقلال اهواز که حاشیه های زننده ای به همراه داشت هنوز هیچ واکنشی را از سوی مسئولان بوکانی به همراه نداشته است و این مهم در حالی است که مربیان این دو تیم در گفتگو با رسانه ها واکنش های متفاوتی نسبت به این اتفاق داشتند که هر دو آبروی شهر بزرگ و با فرهنگ بوکان را نشانه رفته است.
پرویز قربانی سرمربی تیم سردار بوکان در گفتگو با زریان عنوان کرد: کادر مربیگری سردار به همراه بازیکنان ۵ماه طلب دارند و در حالی که تیم به مرحله دوم لیگ دسته دو صعود کرده پاداشی به تیم تعلق نگرفته است و شرط اول ما تسویه کردن کامل حقوق دو ماه بازیکنان و کادر مربیگری تیم است.
قربانی در ادامه به شرط دوم برای بازگشت به بوکان پرداخت و گفت: وضعیت شکایت از کسانی که به سعید رمضانی حمله کرده اند باید کاملا مشخص شود و اگر بخواهند با پادرمیانی و ریش گذاشتن این مسئله را حل کنند من و کادر مربیگریم به هیچ وجه به بوکان برنمی گردیم.
تیم فوتبال سردار بوکان روز چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه در آخرین بازی خود در مرحله اول لیگ دسته دو کشور تیم استقلال خوزستان را در ورزشگاه بوکان میزبانی کرد.سردار این بازی را با نتیجه دو بر یک به نفع خود به پایان رساند و به مرحله دوم بازیها صعود کرد.
پیروزی وصعود سردار سبب هجوم هزاران تماشاگر به میدان بازی شد و حاشیه هایی را به همراه داشت، این حاشیه ها توسط یکی از کارمندان اداره ورزش و جوانان شهرستان بوکان به خوایگاه تیم سردار که در محوطه این اداره قرار دارد کشیده شد و منجر به درگیری فیزیکی شد.
«پیروز قربانی» روز پنج شنبه (۱۹ بهمن ماه) در گفت وگو با خبرنگار کردپرس در خصوص جزئیات درگیری شب گذشته در خوابگاه تیم سردار گفت: هوداران در این درگیری نقشی نداشتند، تنها بعد از بازی سردار بوکان و استقلال اهواز بحثی در زمین رخ داد که توسط یکی از کارمندان اداره ورزش و جوانان شهرستان بوکان به داخل خوابگاه کشیده شد و متاسفانه به درگیری و ضد و خورد منتهی شد.
وی تصریح کرد: اتفاقات زشتی رخ داده است که جزئیات آن هم نیست. به تیم سردار و کادر مربیگری تیم توهین شده و فک و دندان یکی از اعضای کادر مربیگری دچار شکستگی شده است.
قربانی تصریح کرد: آنچه مهم است اتفاقاتی که بعد از این رخ می دهد. نباید اجازه داد بیشتر از این به تیمی که بدون هزینه تراشی برای سردار به مرحله دوم لیگ دسته دو صعود کرده است بی احترامی شود.
سرمربی تیم سردار تاکید کرد: باید این قضیه از طریق مراجع قانونی پیگیری شود و اگر بخواهند پا درمیانی کنند و قضیه را سر وته بیارند بنده به بوکان بر نمی گردم و اجازه نمی دهم تیم نیز برگردد و این موضوع را نیز به مدیرعامل تیم سردار اعلام کرده ام.
بازیکن سابق تیم ملی در ادامه گفت: مردم از صعود سردار خوشحال هستند اما خیلیها هستند در بوکان که ازموفقیت تیم ناراحت هستند و تیم به گوشت قربانی تبدیل شده که در عروسی و عزا سرش را می برند.
وی ضمن انتقاد از جوسازی علیه سردار گفت: عده ای برای توجیه کم کاریهای خود ادعا می کنند که بودجه های ورزشی بوکان صرف سردار می شود ورزشهای دیگر را در مقابل سردار قرارداده اند در حالی که برای سردار خیلی کمتر از تیمهای هم گروهی خود هزینه شده است.
قربانی افزود: این جوسازیهای در حالی صورت می گیرد که این تیم با مشکلات فراوانی روبه رو است. بازیکنان سردار هفت ماه است برای تیم از جان و دل مایه می گذارند اما تنها دو یا سه ماه حقوق دریافت کرده اند و تسویه حساب کامل یکی از مطالبات بازیکنان است.
وی ضمن تاکید بر سخت بودن شرایط تیم سردار گفت: با این مشکلات و جوسازیهای ایجاد شده نمی توان انتظار داشت که سردار در مرحله دوم لیگ دسته دو کشور به عنوان یکی تیم مدعی حضور داشته باشد چرا که در این مرحله در شرایط یک جنگ ناعادلانه قرار دارد.
سرمربی تیم سردار در ادامه تصریح کرد: ورزشهای دیگر با فوتبال قابل مقایسه نیستند. شور و نشاطی که سردار در بوکان ایجاد کرده است، ورزشهای دیگر نمی توانند ایجاد کنند. بازی روز گذشته تیم سردار با حضور ۱۰ هزار تماشاگر برگزار شدو از شهرهای اطراف هواداران سردار در ورزشگاه حضور پیدا کردند.
همچنین علی خوش‌ذات سرمربی استقلال اهواز نیز ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، گفت: بعد از برد خوبی که مقابل نفت و گاز گچساران داشتیم یک بازی استراحت در برنامه داشتیم ولی در طول این مدت مشکلات سخت‌افزاری برای تمرین داشتیم و همان‌طور که در رسانه‌ها مطرح شد به خاطر حواشی بازی رفت با بوکان، یک سری تهدیدها از سوی بوکانی‌ها مطرح شد که در کنار مسائل دیگر شرایط ما را از نظر روحی روانی خراب کرد ولی به‌هرحال تصمیم گرفتیم به بوکان برویم اما به دلیل عدم تهیه بلیت هواپیما به‌ناچار و با سختی‌های بسیار با اتوبوس درحالی‌که حدود ۲۳ ساعت در مسیری که اغلب آن کوهستانی بود، به بوکان رسیدیم.
سرمربی استقلال اهواز گفت: تعدادی از بازیکنانمان به خاطر شرایط سخت سفر زمینی به بوکان نیامدند و به‌هرحال به ‌روز بازی رسیدیم و جو وحشتناک ورزشگاه را دیدیم، شرایطی که به نظرم می‌توان صفحه‌ها درباره آن نوشت و جو سالم و فوتبالی در بوکان وجود نداشت و جالب است که حدود ۲۰ هزار نفر تماشاگر در استادیوم بودند که هیچ حائلی بین ما و اکثر تماشاگران وجود نداشت.
وی افزود: در تمام این سال‌های عمر فوتبالی‌ام چنین شرایطی را ندیده بودم و به‌هرحال ما نتوانستیم در این جو کاری از پیش ببریم به‌ویژه اینکه اکثر بازیکنان ما جوان و بی‌تجربه هستند و حتی داور هم تحت تاثیر شرایط ورزشگاه عمل می‌کرد.
خوش‌ذات گفت: نیروهای امنیتی و انتظامی بسیار کم بودند و ما فقط به احترام فوتبال ایران و تیم‌های دیگر بازی کردیم ولی به‌هرحال درباره بازی باید بگویم که ما در نیمه اول دو گل دریافت کردیم و داور می‌توانست یک پنالتی مشهود ما را بگیرد که نگرفت و در نیمه دوم با تغییری که دادیم توانستیم یک گل بزنیم که می‌شد گل دوم را هم به ثمر برسانیم اما هر چه به پایان بازی نزدیک می‌شدیم فاصله هواداران با زمین بازی کمتر می‌شد و بازیکنان ما تمرکزشان را از دست می‌دادند و بعد از سوت پایان همه به درون زمین هجوم آوردند.
وی افزود: همان‌طور که در فیلم‌هایی که در فضای مجازی موجود است دیده‌اید شروع به درگیری با اعضای تیم ما کردند و به حدی بازیکنان ما را کتک زدند که بدن بسیاری از آنها و کادر دچار کوفتگی و حتی در دو مورد شکستگی دنده و بینی شد و خدا به ما رحم کرد بدون تلفات به اهواز برگشتیم و من فقط می‌خواهم بپرسم فوتبال ما به کجا می‌رود و از این فوتبال به دنبال چه هستیم.
هجوم به داخل زمین با هر نیتی که باشد چه برای شادی و چه برای ….قابل دفاع نیست و این را همه هواداران واقعی فوتبال به خوبی می دانند حال اینکه این ورود برای
بی گمان بازی فوتبال چهارشنبه سیاهی را برای فوتبال بوکان رقم زد، فوتبالی که می توانست بهترین خاطره چند دهه ۲۰ هزار هوادار پرشور بوکانی باشد ولی این مهم به نوعی دیگر رقم خورد تا اکنون شاهد هجمه سنگینی بر آبروی ورزش بوکان باشیم.
امیدواریم از این پس هواداران بوکانی که در فرهنگ و ادب نمونه هستند و با رعایت اخلاق ورزشی بار دیگر این خصلت پاک خود را در استادیوم خاتم النبیا این شهر به نمایش بگذارند.
در نهایت باید گفت: آیا فوتبال این ارزش آن را دارد که به خاطر آن سبب شد دو مربی خودی و حریف علیه ابروی ورزش بوکان جبهه گیری کند(قضاوت با هواداران)
انتهای پیام/خ