به گزارش کانی پرس؛ همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر مردم بوکان شاهد روزی متفاوت و خجسته بودند که طی چندین سال گذشته این مهم در این شهرستان روی نداده بود. در نوزدهمین روز از بهمن ماه ۹۶ که برابر ست با سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در هوای […]

به گزارش کانی پرس؛ همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر مردم بوکان شاهد روزی متفاوت و خجسته بودند که طی چندین سال گذشته این مهم در این شهرستان روی نداده بود.
در نوزدهمین روز از بهمن ماه ۹۶ که برابر ست با سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در هوای افتابی و بی ابر ولی سرد بوکان با حضور مسئولان استانی و شهرستانی ۵ طرح آموزشی ورزشی و خدماتی به بهره برداری رسید.
مسئولان بوکانی و استانی برنامه های هشتیمن روز از دهه مبارک فجر با حضور در گلزار شهدا و عطر افشانی مزار پاک و مطهر شهدای بوکان آغاز کردند.
بعد از ادای احترام و قرائت فاتحه به روان پاک شهدا انقلاب اسلامی در بوکان مسئولان خود را به زیبا شهر رساندند تا در سالروز شهدات شهید راه امنیت (شهید انور امینی) مدرسه ۱۲ کلاسه شهید انور امینی را که از پروژه های مشارکتی بنیاد برکت و سازمان نوسازی مدارس استان بود افتتاح کنند.
این پروژه با مشخصات مساحت زمین احداث پروژه۱۵۴۰متر مربع و زیر بنای ساختمان آموزشی۱۱۱۷مترمربع و طول دیوار کشی حایل۹۴متر طول و طول دیوار کشی محوطه شهری۱۵۰متر طول و نصب درب محوطه هزینه احدات پروژه ۲۴ میلیارد ریال و با تجهیزات کامل و هوشمند به بهره برداری رسید تا دانش اموزان این منطقه محروم شهری نیز از امکانات استاندارد اموزشی استفاده کنند.
چند دقیقه بعد از این افتتاح با حضور جمع کثیری از مسئولان استانی و بوکانی اولین سالن سقف کوتاه بوکان نیز در منطقه مساکن مهر به بهره برداری رسید.
این سالن که اولین سالن سقف بوکان می باشد مساختی نزدیک به ۱۰۰ متر را به خود اختصاص داده که با مبلغی بلغ بر بالغ بر۶۰۰۰میلیون ریال افتتاح شد
مسئولان بوکانی بعد از افتتاح این دو پروژه خود را به ۲ کیلومتری جاده بوکان شاهیندژ رساندند تا دو پروژه حیاتی و مهم دیگر شهری بوکان را افتتاح و به بهره برداری برسانند.
تقاطع غیر هم سطح کنارگذر و پست ۲۳۰/۳۰کیلو وات انتقال برق بوکان دو پروژه ای بودند که در شرق شهر بوکان با حضور مسئولان و در هوای افتابی این شهر مورد کلنگ زنی و افتتاح قرار گرفتند.
پروژه تقاطع غیر هم سطح کنارگذر دارای سه تقاطع غیر هم سطح در محلهای ناچیت، جاده شاهین دژ و جاده سقز با کل اعتبار برآورد شده ۲۸۵ میلیارد ریال می باشد.
این پروژه در راستای اتمام و تکمیل آزادراه شمالغرب کشور و به تبع آن تسهیل در ترافیک شهرستان بوکان با اجرای ۵۴ کیلومتر اتوبان بوکان میاندوآب – ۲۰ کیلومتر کنارگذر بوکان و حدود ۵ کیلومتر در حوزه استحفاظی شهرستان در محور سقز می باشد.
پست ۲۳۰/۳۰ کیلو وات برق بوکان دومین پروژه شرقی ترین نقطه شهر بوکان بود که صبح امروز به بهره برداری رسید
در این آیین فرماندار شهرستان بوکان در سخنانی ضمن تبریک دهه مبارک فجر و سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، اظهار کرد : اتمام پروژه پست ۲۳۰ کیلو وات انتقال برق از پروژه های بسیار اساسی و زیرساختی برای توسعه شهرستان هست که با اعتباری بیش از ۱۱ میلیارد تومان می تواند به تامین بار مشترکین شهرستان و افزایش قابلیت اطمینان شبکه برق منطقه بیانجامد.
خسروی ضمن تقدیر از شرکت برق منطقه ای و همه پرسنل توزیع و انتقال برق و همکاری شورای اسلامی شهر و شهردار بوکان تاکید کرد و گفت :تعیین تکلیف جابجایی پست ۱۳۲ کیلو ولت واقع در بلوار ۶۰ متری هواشناسی ضروری ست.
وی با اشاره به نارضایتی ساکنان محله بلوار ۶۰ متری هواشناسی، افزود : در این راستا زمین توسط اداره راه و شهرسازی در بالا دست استادیوم ورزشی تامین گردیده و در مرحله اجرا می باشد.
فرماندار بوکان همچنین بر ضرورت تعیین تکلیف اجاره زمین مذکور که بصورت یکساله ست با زمین ۱ هکتاری واقع در منطقه سیلو تاکید کرد.
جایگاه CNG شماره۴ شهرداری با سرمایه گذاری۴۰میلیارد ریال نیز یکی دیگر از پروژهای مهم شهری بوکان بود که همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر و با حضور معاون استاندار، فرماندار بوکان، نماینده مردم، مدیرعامل شرکت نفت،اعضای شورای اداری، شورای اسلامی شهر و شهردار بوکان به بهره برداری رسید
در ائین افتتاح از این پروژه معاون سیاسی استانداری اذربایجان غربی در سخنانی عنوان کرد: مردم قدردان ایران اسلامی هیچگاه امید را از دست نداده اند هر چند بعضی از افراد آگاهانه و ناآگاهانه در حال کاشتن بذر نا امیدی در کشور هستند که این مهم وظیفه مدیران و رسانه ها را برای خشکاندن این تفکرات بیش از پیش افزایش می دهد.جامعه بدون امید همچون باغ بدون آب است.
راد فر افزود: مردم و مسئولین با کار و همکاری و امیدآفرینی ست که می توانند گردنه های صعب و پر پیچ و خم مشکلات منطقه ای و ملی را با لطف ایزد منان حل کنند.
وی ادامه داد: خون پاک شهیدان این دیار نثار شده تا درخت ایران عزیزمان با آب صداقت و آزادگی و ایمان و وفا و تلاش مستمر و امید آبیاری شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به برجام اشاره کرد و گفت: ما نیز قبول می کنیم که در مباحث اقتصادی برجام به خواسته های کامل خود نرسیدیم ولی در بحث سیاسی آن موفق بودیم
وی در پایان تصریح کرد: مسولان باید همه اطلاعات لازمه را در اختیار رسانه ها قرار دهند تا مردم از زیر و بم اقدامات نظام و دولت آگاهی کامل پیدا کنند.
این جایگاه CNG در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع وبا مبلغ برآوردی ۴۰ میلیارد ریال با ظرفیت۲۰۰۰ متر مکعب ۴دیسپنسر و۸ نازل و ظرفیت سوخت گیری تعداد ۲۵۰۰ ماشین در ۲۴ ساعت با همت و مساعدت نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان بوکان، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار بوکان و پرسنل زحمتکش سازمان اتوبوسرانی بوکان و حومه به بهره برداری رسیده است.
در اخرین برنامه از روز درخشان افتتاح ها در بوکان مسئولان خود را روستای ناچیت رساندند تا مدرسه ۱۲ کلاسه این روستا را نیز به بهه برداری برسانند.
مدرسه ۱۲کلاسه روستای ناچیت از توابع بخش سیمینه با اعتباری بالغ بر ۳۵۰۰۰ میلیون ریال مشتمل بر ۱۷۱۰مترمربع فضای آموزشی و۲۷۰ مترسالن ورزشی افتتاح و به بهره برداری رسید
فرماندار شهرستان بوکان در آئین تفتتاح این مدرسه تصریح کرد : طی سال ۱۳۹۶ از محل اعتبارات استانی تعداد ۱۲۸ کلاس درس در قالب ۱۵ مدرسه شهری و روستایی در دست اجرا می باشد.
خسروی گفت : ۸۶ کلاس درس در قالب ۱۱ مدرسه در حال اجرا بوده و ۴۲ کلاس درس در قالب ۴ مدرسه نیز جزو پروژه های جدید بوده که در سال جاری تامین اعتبار شده است.
وی اضافه کرد : از محل اعتبارات، بنیاد برکت و بنیاد علوی و خیرین مدرسه ساز نیز مدارس با بیش از ۲۵ کلاس درس در دست احداث می باشد.
فرماندار بوکان خاطر نشان کرد : از ۱۱ پروژه نیمه تمام در دهه مبارک فجر ۳۹ کلاس درس در قالب ۴ مدرسه به بهره برداری رسید.
همچنین در همین مراسم با اسرار نماینده بوکان در مجلس شورای اسلامی معاون سیاسی امنیتی استاندار و همچنین مدیر کل توسعه و نوسازی مدارس استان کلنگ مدرسه دوم روستای ناچیت را نیز بر زمین کوبیدند.
هر چند معاون سیاسی امنیتی استاندار در هنگام کلنگ زنی این مدرسه با مخالفت با احداث مدرسه در زمین اهدایی به علت غیر استاندراد بودن زمین برای ساخت مدرسه عنوان کرد: ما بر سر قول خود برای احداث این مدرسه هستیم ولی باید زمینی دیگر جایگزین زمین فعلی شود.
انتهای پیام/خ