به گزارش کانی پرس؛ به دنبال مرگ یک پاک بان شهرداری بوکان به علت برخورد مینی بوس با وی در حال انجام وظیفه حرف و حدیث های فراوانی از عدم پوشش بیمه ای کارگران شهرداری در فضای مجازی و رسانه های بوکانی منتشر شد. پس از انکه گفته های یک کارگزار بیمه در مورد عدم […]

به گزارش کانی پرس؛ به دنبال مرگ یک پاک بان شهرداری بوکان به علت برخورد مینی بوس با وی در حال انجام وظیفه حرف و حدیث های فراوانی از عدم پوشش بیمه ای کارگران شهرداری در فضای مجازی و رسانه های بوکانی منتشر شد.
پس از انکه گفته های یک کارگزار بیمه در مورد عدم پوشش بیمه ای کارگران خدمات شهری توسط مسئول کارگزینی خدمات شهری بوکان تکذیب شد روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاء اجتماعی بوکان نیز اظهارات این کارگزار بیمه را خلاف واقع عنوان کرد و نسبت به آن واکنش نشان داد و گفت: هیچ کارگر فعالی در این مجموعه ها فاقد بیمه نیست.
متن کامل جوابیه روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاء اجتماعی بوکان که نسخه ای از ان در اخنیار کانی پرس قرار گرفت به شرح زیل است
با پیگیری ها و بازدید های مستمر بازرسان اداره تعاون کار و رفاء اجتماعی بوکان از تمامی از تمامی بنگاهای کوبزرگ متوسط (از نظر وسعت و جامعه کارگری) تمام قرار داد های کارگری و کارفرمایی منطبق با قانون کار تنظیم و برقرار می باشد.
هیچ کارگرفعالی در این مجموعه ها فاقد بیمه با حقوق قانونی وجود ندارد نهکه کارگران شهرداری هم از این امر مستثنی نیستند.
خوشبختانه بر خلاف برخی اظهار نظرهای غیر مسئولانه در رسانه ها، علی الرغم تاخیر های موردی پرداخت حقوق و مزایای کارگران بدلیل مشکلات اقتصادی برخی از بنگاها امروزه امری معمول بوده و ولی با پیگیری های مجدانه اداره کار بوکان تا بحال هیچ حقی از هیچ کارگری از سوی کارفرمایان مربوطه ضایع نشده است.
در پایان یاداور می گردد: رسیدگی به اختلافات کارگری و کارفرمایی در صورت شکایت مستقیم کارگر و یا گزارش بازرسان اداره کار ممکن خواهد بود.

انتهای پیام/خ