نماینده مردم بوکان ضمن تسلیت شهادت سه مامور اطلاعات در پیرانشهر در پیامی نوشت: شهادت سه تن از سربازان گمنام ‌ توسط جريانهاى معاند نظام اتفاق ناگوارى بود كه هزينه آن متوجه مردم مناطق كردنشين كشور خواهد شد. به گزارش کانی پرس؛ دکتر محمد قسیم عثمانی امروز یکشنبه (۱۷دیماه) پیامی به شرح زیر منتشر کرد: […]

نماینده مردم بوکان ضمن تسلیت شهادت سه مامور اطلاعات در پیرانشهر در پیامی نوشت: شهادت سه تن از سربازان گمنام ‌ توسط جريانهاى معاند نظام اتفاق ناگوارى بود كه هزينه آن متوجه مردم مناطق كردنشين كشور خواهد شد.
به گزارش کانی پرس؛ دکتر محمد قسیم عثمانی امروز یکشنبه (۱۷دیماه) پیامی به شرح زیر منتشر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم

شهادت سه تن از سربازان گمنام در منطقه پيرانشهر توسط جريانهاى معاند نظام،‌اتفاق ناگوارى بود كه هزينه آن متوجه مردم مناطق كردنشين كشور خواهد شد. مناطق كردنشين كه از قطار توسعه كشور باز مانده اند، نيازمند توجه مضاعف، تبعيض مثبت، منابع مالى جهشى و سرمايه گذارى بخش دولتى و خصوصى است اما چنين اتفاقاتى، نه تنها منجر به چنين رويدادهايي نخواهد شد بلكه مانعى بزرگ بر سر راه توسعه منطقه و رفع محروميت هاى ريشه اى و تاريخى خواهد بود و مجوزى براى امنيتي شدن بيشتر مناطق كردنشين كشورمان تلقى خواهد شد. مردم ما سختى هاى فراوانى را كشيده اند و تلخ كامى هاى پى در پى را در طول تاريخ تجربه كرده اند و امنيتى شدن فضا، انگيزه سرمايه گذارى نيم بند سرمايه گذاران را نيز در اين مناطق از بين خواهد برد. كسانى كه باعث نا امنى منطقه شده و مى شوند، موجب عدم سرمايه گذارى، تشديد فقر و بيكارى، عقب ماندگى مزمن و ظلم به مردم منطقه هستند كه اگر كسى دلسوز مردم كُـرد باشد نبايد چنين شرايطى را باعث شود و يا بر آن صحه بگذارد. اين رفتارهاى كور و ترور سربازان گمنام، خيانت به مردم منطقه و مقابله با رفاه و آسايش مردم است و از نگاه مردم آگاه و بصير ما، محكوم و مترود است. اگر كسانى داعيه خدمت به مردم را دارند بايد بستر امنيت، سرمايه گذارى و اشتغال را در مناطق محروم و كردنشين كشور فراهم نمايند و قطعاً مردم ما و تاريخ قضاوت دقيق و منصفانه اى در خصوص اين رخدادهاى تلخ، خواهد داشت. به شهادت رساندن سه تن از سربازان ايران زمين نه تنها از قدرت و اقتدار نظام نخواهد كاست بلكه عزم نظام را در برخورد با اين جريانات تشديد خواهد نمود اما همين رويداد باعث القاى نا امنى منطقه و فرار سرمايه ها و سرمايه گذاران شده و باعث خواهد شد عده اى كه به غلط و بر خلاف منويان نظام و رهبرى، خواهان آبادانى و عمران منطقه نيستند، همين حوادث را دستاويز قرار داده و محروميت مناطق كردنشين كشور، استمرار يافته و تشديد گردد. بدين وسيله شهادت اين سه شهيد بزرگوار را به محضر مقام معظم رهبرى، ملت شريف ايران، كاركنان مجموعه وزارت اطلاعات خصوصاً همكاران مخلص اين شهدا در استان آذربايجان غربى و خانواده معزز آنان تسليت عرض نموده، علو درجات اين سه شهيد والا مقام را از خداوند متعال مسئلت مى نمايم.

محمدقسيم عثمانى

نماينده مردم فرهيخته بوكان در مجلس شوراى اسلامى

زریان