به گزارش کانی پرس؛ امام جمعه شهرستان بوکان در گفتگوی اختصاصی با خبر نگار کانی پرس هفته وحدت را نماد یک پارچگی امت اسلامی در برابر دسیسه های دشمنان اسلام دانست و عنوان کرد: وحدت بر تمامی امت اسلامی واجب است تا مسلمانان جهان بتوانند در برابر کینه توزی های دشمنان اسلام بایستند. ماموستا عبدالرحمن […]

به گزارش کانی پرس؛ امام جمعه شهرستان بوکان در گفتگوی اختصاصی با خبر نگار کانی پرس هفته وحدت را نماد یک پارچگی امت اسلامی در برابر دسیسه های دشمنان اسلام دانست و عنوان کرد: وحدت بر تمامی امت اسلامی واجب است تا مسلمانان جهان بتوانند در برابر کینه توزی های دشمنان اسلام بایستند.
ماموستا عبدالرحمن خلیفه زاده افزود: پیامبر اکرم (ص) پیام آور صلح و دوستی برای تمامی ملت های جهان از سیاه و سفید گرفته تا مسیحی و یهودی بود با رفتار و کردار خویش این مهم را به خوبی به همه جهانیان نشان داد.
وی ادامه داد: اسلام دین صلح و وحدت است و همه ادیان دیگر را نیز به همین مهم دعوت می کند ولی استکبار با نقشه های فراوان سعی دارد اسلام را دین خشونت و خونریزی جلو دهد.
ماموستا خلیفه زاده عنوان کرد: دشمنان اسلام به خوبی می دانند در صورت وحدت مسلمین دست آنان از منابع بکر و مهم کشورهای اسلامی خالی می ماند برای همین از قرون های گذشته سعی در ایجاد شکاف و دو دستگی در میان ملت های مسلمان را داشتند که تا حدی نیز در این مهم موفق بودند و اکنون همانطور که شاهد هستیم در بسیاری از کشور های اسلامی مسلمانان را با نام های گوناوگون به جان هم انداخته اند.
وی تصریح کرد: مسلمانان جهان باید به هوش باشند و به حرف دشمنان که فقط بذر کینه و نفاق را در میان مسلمانان می‌کارند گوش ندهند و اسلام راستین را که همانا اسلام برادری و برابری است در جهان به نمایش بگذارند.
امام جمعه بوکان ادامه داد: هفته وحدت نماد پیروزی امت اسلامی بر تفکرات و دشمنی های استکبار است و بایستی این هفته بیش از پیش در همه کشور های اسلامی گرامی داشته شود.
وی در پایان خاطر نشان کرد: پیامبر بزرگ اسلام وحدت را در بین مسلمانان بنا نهاد و اکنون وظیفه ما است با پرهیز از فرقه گرایی و برتری مذهبی بر مذهب دیگر از تفرقه دوری کنیم و شیعه و سنی با هم دیگر متحد و هماهنگ باشیم.

انتهای پیام/خ