مسابقات قرآن کریم مرحله شهرستانی که با حضور قاریان و حافظان بسیجی شهرستان بوکان برگزار شد صبح امروز ۱۳ اذرماه با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد. به گزارش کانی پرس؛ در این مسابقات که مناسبت هفته وحدت برگزار شد بیش از ۴۰نفر از قاریان بسیجی شهرستان بوکان در رشته های حفظ، قرائت، […]

مسابقات قرآن کریم مرحله شهرستانی که با حضور قاریان و حافظان بسیجی شهرستان بوکان برگزار شد صبح امروز ۱۳ اذرماه با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.
به گزارش کانی پرس؛ در این مسابقات که مناسبت هفته وحدت برگزار شد بیش از ۴۰نفر از قاریان بسیجی شهرستان بوکان در رشته های حفظ، قرائت، ترتیل و اذان و مفاهیم در مرحله شهرستانی به مدت ۲ روز با یکدیگر به رقابت پرداختند.
مسئول تعلیم و تربیت بسیج سپاه بوکان در حاشیه اختتامیه این مسابقات در گفتگو با کانی پرس عنوان کرد: این مسابقات از مرحله پایگاهی و حوزه ای اجرا شده و بیش از ۲۰۰ نفر در این مراحل شرکت داشته اند و مرحله شهرستانی نیز با حضور ۴۰ نفر برگزار و در پایان و در هر رشته ۳ نفر به عنوان نفرات برتر از سوی کمیته داوران انتخاب و مورد تجلیل قرار گرفتند.
ماموستا عبدالرحمان شریفی ادامه داد: در پایان این مسابقات و در قرائت کیوان شانازی به مقام اول دست یافت و ایوب حاچی نژاد و واحد حاجی دوم و سوم شدند.
وی افزود: در بخش ترتیل نیز حامد حاجی نزاد اول شد و عبدالباسط زارعی و فردین کاویانپور به ترتیب به مقام های دوم و سوم دست یافتند.
ماموستا شریفی ادامه داد: در بخش اذان نیز کیوان شانازی اول شد و بهزاد پرسیاوش دوم شد و فردین سلیمانی نیز مقام سوم را به دست آورد.
این روحانی بوکانی در ادامه بیان کرد: گذشتن از مرحله قرائت به مرحله تلاوت از وظایف هر قاری و حافظ قرآن کریم و وظایف مهم امت اسلامی است که غفلت از این مهم باعث انحراف از مسیر شده است.

وی با اشاره به اینکه در مرحله تلاوت، مفاهیم و مضامین آیه شناخته شده و تلاوت کننده آن را در زندگی خود جاری خواهد کرد، یادآور شد: نفرات برتر این مسابقات در کلیه رشته‌ها به مسابقات استانی اعزام خواهند شد.
انتهای پیام/خ