به گزارش کانی پرس؛ امام جمعه بوکان در خطبه‌های آئین سیاسی عبادی این شهر با تبریک میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) اظهار داشت: به روایت اهل سنت پیامبر اکرم(ص) در ۱۲ ربیع الاول متولد شده‌اند و به روایت اهل تشیع در روز ۱۷ ربیع الاول، اما آنچه مهم است حفظ وحدت و یکپارچگی بین مسلمانان […]

به گزارش کانی پرس؛ امام جمعه بوکان در خطبه‌های آئین سیاسی عبادی این شهر با تبریک میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) اظهار داشت: به روایت اهل سنت پیامبر اکرم(ص) در ۱۲ ربیع الاول متولد شده‌اند و به روایت اهل تشیع در روز ۱۷ ربیع الاول، اما آنچه مهم است حفظ وحدت و یکپارچگی بین مسلمانان است.
ماموستا عبدالرحمن خلیفه زاده افزود: پیامبر اکرم (ص) پیام آور صلح و دوستی بود و برای ریشه کن شدن جهالت و از بین رفتن تفرقه تلاش زیادی کرد و وحدت را در بین مسلمانان بنا نهاد و اکنون وظیفه ما است با پرهیز از فرقه گرایی و برتری مذهبی بر مذهب دیگر از تفرقه دوری کنیم و شیعه و سنی با هم دیگر متحد و هماهنگ باشیم.
خلیفه زاده با بیان خصوصیات فردی و اجتماعی پیامبر اکرم(ص) خاطر نشان کرد: حضرت محمد (ص) مانند نوری بر مسلمانان تابید و خداوند به وسیله ایشان کتاب قرآن را که کامل‌ترین و جامع‌ترین کتاب آسمانی است را نازل کرد تا ما مسلمانان با تعمق در آن به خود بیاییم و آن را در زندگی خود به کار ببریم.
خطیب جمعه بوکان تاکید کرد: ما باید به هوش باشیم و به حرف دشمنان که فقط بذر کینه و نفاق را در میان مسلمانان می‌کارند گوش ندهیم و اسلام راستین را هم به جهانیان معرفی کنیم.
وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به بزرگی مقام شامخ شهدا تصریح کرد: شهدا همیشه زنده‌اند و شهید کسی است که جان خود را در راه حفظ وطن و امنیت آن می‌دهد و وظیفه ما است که باید قدردان خون این عزیزان باشیم که در این راستا هم یادواره سرداران و ۳۷۰ شهید شهرستان بوکان روز گذشته با شکوه هر چه تمام‌تر برگزار شد.
امام جمعه بوکان بیان کرد: با توجه به مام مبارک مولود کسانی که می‌خواهند کمکی به فقرا داشته باشند یا مراسمی یا دعوتی بگیرند دعوتی‌ها و شادی‌های خود را ساده برگزار کنند و خیرات و کمک‌های خود را به کمیته امداد امام (ره) بدهند و حتی رسید هم بگیرند تا آن‌ها در کمک به زلزله زدگان کرمانشاه خرج کنند و سرپناهی برای آن‌ها بسازند.
انتهای پیام/خ