به گزارش کانی پرس؛ یادواره سرداران و ۳۷۰ شهید شهرستان بوکان در راستای کنگره ۱۲ هزار شهید آذربایجان غربی برگزار شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوکان، نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در مراسم یادواره سرداران و ۳۷۰ شهید شهرستان بوکان که در سالن سیمرغ این شهرستان برگزار شد، ضمن تاکید […]

به گزارش کانی پرس؛ یادواره سرداران و ۳۷۰ شهید شهرستان بوکان در راستای کنگره ۱۲ هزار شهید آذربایجان غربی برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوکان، نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در مراسم یادواره سرداران و ۳۷۰ شهید شهرستان بوکان که در سالن سیمرغ این شهرستان برگزار شد، ضمن تاکید بر تکریم خانواده شهدا اظهار داشت: شهدا و خانواده شهدا کسانی بودند که با خون خود زمینه و بستر امنیت و آرامش را برای کشورمان ایران اسلامی فراهم کردند و اگر امروز ما در امنیت زندگی می‌کنیم از برکت و ایثارگری‌هایی است که گذشتگان و شهدا انجام داده‌اند.
محمد قسیم عثمانی بیان کرد: وظیفه همه ما است خانواده معظم شهدا را نه با نگاه ترحم آمیز بلکه با نگاه افتخار آمیز تکریم کنیم و باید متاسف شد برای کسانی که برای اندک کاری که برای خانواده شهدا انجام می‌دهند در بوق و کرنا می‎زنند چون ما هر کاری که بکنیم نمی‎‌توانیم دین خود را نسبت به خانواده شهدا ادا کنیم.
عثمانی افزود: جامعه در مقابل شهدا مسئولیت دارد و اسم خانواده شهدا اسم بزرگی است که اگر کسی عضوی از خانواده شهید است و باید خود ر ا از بسیاری از مسایل دور کند و باید پایدارتر و پایبندتر نسبت به مردم عادی باشد و باید بدانند که طلبکار ملت ایران هستند و طلبی معنوی دارند و اگر در این دنیا بدهی آن‌ها را پرداخت نکنیم در آخرت باید پرداخت کنیم.
وی گفت: عزت و شرف این کشور وابسته و متعلق به خون شهدایی است که ریخته شده و ۳۷۰ شهید شهرستان بوکان هم گواه و شاهدی است بر این که مردم این شهرستان کشور و نظام و رهبری را متعلق به خود می‌دانند و برای آن شهید داده‌اند و از خود گذشته‌اند.
نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر در بعضی جاها نگاه‌های تلخی نسبت به شهدا و یا خانواده شهدا وجود دارد ناشی از فهم و عقل نادرست بعضی‌ها است و نباید آن را به حساب همه نوشت و امیدواریم نسل امروز که نسل بالنده کشور است با نگاهی درست به شهادت و حاکمیت و شرایط کشور بتوانند بیش از پیش از مقام شامخ شهدا و خانواده شهدا تکریم کنند.

شهیدان استثنائات تاریخ معاصر هستند
فرماندار بوکان هم در این یادواره با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبریک هفته بسیج اظهار داشت: شهید همیشه زنده است و بذر فضیلت را که شهیدان کاشته‌اند فضایل دیگری را به وجود آورده‌اند و این فضایل چیزی است که جامعه ما به شدت به آن نیاز دارد و اگر اخلاقیاتی مانده در سایه خون شهدا است.
جمال خسروی بیان کرد: شهیدان استثنائات تاریخ معاصر ایران هستند چرا که مسایل و ارزش‌های دنیوی برای آن‌ها مهم نبود و اجازه نداند که یک وجب از خاک ایران به دست دشمن بیافتد و نموداری از سلحشوری و جان فشانی شدند و با درک درست از شرایط موجود پا پیش نهادند.
خسروی گفت: جبهه مدرسه عشق بود و همه در آن یک هدف واحد داشتند و حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی و امنیت کشور هدف آن‌ها بود و غرق در انسان دوستی و خود باوری بودند نه خودخواهی و در برابر قدرت‌هایی که با تمام امکانات در مقابل ایران ایستاده بودند دفاع کردند.
فرماندار بوکان تصریح کرد: بعد از انقلاب اسلامی و قبل از شروع جنگ تحمیلی زمانی که به فرمان امام راحل(ره) بسیج تشکیل شد شاهد حضور تمامی مردم بودیم که عالمانه، حکیمانه و عاشقانه پشتوانه‌ای پایدار برای ایران شدند اگرچه عده‌ای خواستند از بسیج سوء استفاده کنند اما مانند آب در هاون کوفتن بود چون بسیج از بطن مردم و به فرمان امام راحل (ره) برخاسته بود.
وی افزود: کمتر جنگی تجربه شده که مردم در همه عرصه‌ها حضور داشته باشند اما جنگ ایران جنگی بود که هم سبقه نظامی، هم سیاسی و هم فرهنگی داشت و به همه عرصه‌ها ورود پیدا کرد.
خسروی با شاره به جهان سرمایه داری و فضای سایبری اظهار داشت: امروزه علم از اخلاق جدا شده و انسانیت فراموش شده به همین دلیل هم این همه کشتار روی می‌هد و خاورمیانه ناامن و به بطن خون و کشتار تبدیل شده است پس وظیفه همه ما است که جامعه و خود را مصون بداریم و اگر مدیریت بحران وظیفه پاسخ عوامل طبیعی را برعهده دارد پدافند غیر عامل وظیفه پاسخ به عوامل غیر طبیعی را برعهده دارد و اگر پدافند عامل مختص نیروهای مسلح است پدافند غیرعامل همه دستگاه‌ها، نیروها، نهادها و مردم را در بر می‌گیرد.
فرماندار بوکان با تبریک شکست داعش بیان کرد: باید به هوش بود و غفلت نکرد تا غافلگیرانه در دام استکبار و استعمار نیافتیم که درصدد ویران کردن وحدت بین مسلمانان هستند چون استعمار و استکبار تخم ناپاک تعصب و کینه ورزی و عدم تساهل و تسامح و خشونت و جاهلیت و دشمنی را در دنیای اسلام می‌کارد که در این راستا همه به نوعی مسئول هستیم وبسیج هم به طور قطع می‌تواند نقش مهمی داشته باشد.
خسروی گفت: پیامبر اکرم(ص) به ستم و ظلم و جاهلیت پایان داد و همدلی آفرید و مسلمانان در محضر پیامبر اسلام شیعه و سنی نداشتند و همه باید به هوش باشیم و نگذاریم که اختلافات فرقه‌ای که پوسته و نه هسته دین است انسان‌ها را به جان همدیگر بیاندازد و شهدا که الگوی ما هستند گوهر دین را درک کرده بودند چون فقه پوسته برای حفظ هسته دین است است و اگر هسته‌ای به نام اخلاق گم شود نماز و روزه هم گم می‌شود چون شیعه و سنی دردهای مشتریکی دارند که باید با وحدت از تفرقه جلوگیری کرد و باید راه شهدا را در این راستا ادامه دهیم.

داعش با تفکر بسیجی از بین رفت
سرهنگ طالب رحیمی فرمانده سپاه بوکان هم در این مراسم با تبریک شکست داعش اظهار داشت: حضور فیزیکی داعش با تفکر بسیجی از بین رفت اما هنوز افکار آن‌ها باقی است که باید هوشیار باشیم و این افکار را هم از بین ببریم.
در این یادواره از ۱۵ خانواده شهید به نیابت از ۳۷۰ شهید شهرستان بوکان تجلیل شد.
انتهای پیام/