به گزارش کانی پرس؛ مراسم جشن باشکوه عید غدیر خم به همت روابط عمومی و تبلیغات سپاه بوکان و با حضور جمع زیادی از بسیجیان بوکانی صبح روز پنج شنبه (۱۶ شهریور ماه) در محل مسجد حضرت فاطمه (س) خانه های سازمانی این شهرستان برگزار شد. در ابتدای مراسم مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در […]

به گزارش کانی پرس؛ مراسم جشن باشکوه عید غدیر خم به همت روابط عمومی و تبلیغات سپاه بوکان و با حضور جمع زیادی از بسیجیان بوکانی صبح روز پنج شنبه (۱۶ شهریور ماه) در محل مسجد حضرت فاطمه (س) خانه های سازمانی این شهرستان برگزار شد.
در ابتدای مراسم مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه بوکان ضمن سخنانی با تبریک هفته امامت و ولایت گفت: عيد غدير،بزرگ ترين عيد پيروان اهل بيت(ع) و فرصت مناسبي براي ياد آوري پيمان مقدسي است که همه ما در برابر امامان معصوم(ع) و به ويژه امام عصر(ع) داريم.
حجت الاسلام روح ا… فتحی اظهار کرد: تا قبل از حادثه غدير، بسياري تصور مي‌كردند با رحلت پيامبراكرم صلي الله عليه و آله، رشد ، توسعه و گسترش اسلام در ابعاد متعدد، بسته خواهد شد و همچون اديان گذشته، دين اسلام نيز به نقطه ي پايان خواهد رسيد و دوران ركود و انحطاط آن آغاز خواهد شد و دين جديد كه دوران شكوفايي خود را در زمان حيات آن حضرت آغاز نموده است، بعد از سال‌ها به يك دين متروك و كهنه تبديل خواهد شد؛ ولي حادثه ي غدير، افق جديدي در برابر دين اسلام گشود.
وی واقعه غدیر را، كامل‌كننده حادثه بزرگ بعثت پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله دانست و افزود: اگر حادثه غدير نمي‌بود، خاتميت دين اسلام مورد اشكال و ايراد بود؛ زيرا لازمه ي خاتميت دين، استمرار آن است وديني كه در يك نقطه ي زماني به پايان برسد، نمي‌تواند دين كامل، فراگير و دائمي باشد.
حجت الاسلام فتحی به بیان واقعه غدیر خم توسط بسياري از عالمان بزرگ اهل سنت من جمله: احمد بن حنبل ، جلال‌الدين السيوطي، بيهقي(احمد بن الحسين) و… اشاره کرد و گفت: دانشمندان بزرگ اهل تسنن كه حادثه ي غدير را بيان كرده‌اند، از گروه‌هاي مختلف بوده‌اند: برخي از آنان محدث، بعضي مورخ، گروهي مفسرو بخشي از فقهاي بزرگ بوده‌اند؛ لذا واقعه غدير، آن ‌قدر مهم و مورد توجه عام و خاص بوده است كه گروه ‌هاي مختلفي از علما آن را بيان كرده‌ان دو با نيم‌ نگاهي به آن درمي‌يابيم، واقعه ی غدير از وقایع مسلَّم تاريخ اسلام است.
وی به آیه اکمال دین اشاره کرد و گفت: با این آيه روشن مى‌شود كه امامت و ولايت از اركانى است كه با تحقق آن، هم كفار مأيوس مى‌شوند ، هم دين كامل مى‌گردد ، هم نعمت خدا به پايان مى‌رسد و هم دين اسلام به عنوان دين پسنديده مرضىّ خدا قرار مى‌گيرد، بنابراين پذيرش امامت و ولايت به عنوان امرى اعتقادى از اهميت فوق العاده‌اى برخوردار است كه همگان بايد آن را بپذيرند و به آن ايمان پيدا كنند.
حجت الاسلام فتحی خاطرنشان کرد: در رابطه با حقیقت تابناک غدیر و اهل بیت نبوت هیچ اختلافی در بین پیروان شیعه و سنی وجود ندارد و این جریانها و افراد ضد توحید هستند که با انکار آن تلاش دارند میان مذاهب اسلامی اختلاف بیاندازند .
در ادامه مراسم فرمانده سپاه بوکان با تبریک دهه امامت و ولایت گفت: اگر می‌خواهیم سبک زندگی دینی و اسلامی را در زندگی خود پیاده کنیم باید زندگانی ائمه اطهار(ع) را الگو و مورد توجه قرار دهیم.
سرهنگ پاسدار طالب رحیمی با بیان اینکه همان‌طور که قرآن، پیامبر(ص) را به‌عنوان الگو  و اسوه معرفی کرده است، امامان نیز دارای این ویژگی هستند، افزود: امام علی(ع) به عنوان اولین خورشید آسمان ولایت الگویی کامل در سبک زندگی اسلامی بودند.
وی تصریح کرد: چنانچه بخواهیم معرفت و بصیرت خود افزایش دهیم، باید در تاریخ، شخصیت و نوع زندگانی امامان و ائمه اطهار(ع) مطالعه کرده و با استخراج ، آنها را برای خود الگو قرار دهیم.
سرهنگ رحیمی در واکنش به کشتار مردم مظلوم یمن و سایر کشورهای اسلامی و همچنین مسلمانان بی پناه میانمار با بیان اینکه کشتارهای صورت گرفته با همکاری استکبار و ایادی آنان در حال انجام است، افزود: شاهد نسل کشی مسلمانان مظلوم میانمار هستیم و حال آنکه مدعیان دروغین حقوق بشر این جنایات را می بینند و سکوت مرگبار اختیار کرده اند.
گفتنی است مراسم با قرائت اشعاری بسیار زیبا در شأن حضرت امیرالمومنین علی(ع) و عید غدیر خم توسط حجت الاسلام فتحی و اهدای جوایز به برگزیدگان مسابقۀ عید غدیرخم  که به همین مناسبت از سوی روابط عمومی و تبلیغات تدارک دیده شده بود، پایان یافت.

انتهای پیام/خ