شورا و رسانه

به گزارش کانی پرس؛ با نگاهی گذرا به کارنامه شورای اسلامی دوره چهارم شهر بوکان به نکته کلیدی گذر از رسانه ها بر می خوریم که در نهایت سبب حذف انان از صحنه مدیریت شهری شد. انچه مردم بوکان طی این چهار ساله از شورای شهر بوکان دیدند سکوت معنی دار و سرد در برابر […]

به گزارش کانی پرس؛ با نگاهی گذرا به کارنامه شورای اسلامی دوره چهارم شهر بوکان به نکته کلیدی گذر از رسانه ها بر می خوریم که در نهایت سبب حذف انان از صحنه مدیریت شهری شد.
انچه مردم بوکان طی این چهار ساله از شورای شهر بوکان دیدند سکوت معنی دار و سرد در برابر خبر ها و گمانی زنی های بود که نقطه شروع آن به درون جلسات شورا بر می گشت.
سکوت های که اگر اعضاء شورا در وقت مقتضی آن را می شکستند و در اختیار رسانه ها قرار می داد می توانست سرنوشت انتخابات ۲۹ اردیبهشت چیزی غیر از آنی باشد که از صندوق های رای بیرون آمد.
آنچه مسلم و مهم است همین رویه نیز بی گمان در انتظار منتخبین مردم در پنچمین دوره شورای اسلامی خواهد بود و اگر انان نیز تنها خبرنگاران را در ۱۷ مرداد و روز خبر نگار یاد کنند.
رسانه های محلی چشم بینای جامعه و مهمترین پل ارتباطی میان مردم و مسئولان هستند و اگر اعضای شورای دوره پنچم بتوانند از پتانسیل موجود رسانه ای در بوکان به نحو شایسته و بایسته استفاده کنند بی گمان شاهد تغییرات اساسی و غیر قابل انکاری در سطح مدیریت شهری خواهیم بود.
حضور رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی در جلسات و نشست های شورا مردم را با واقعیت های درونی و تصمیم های گرفته شده در این نهاد مدنی پیش از پیش آشنا می کند تا در انتخابات خرداد ۱۴۰۰ همشهریان بوکانی از روی شناخت منتخبین خود را در پارلمان محلی انتخاب کنند.
آنچه مثلم است از حالا به بعد منتخبین مردم در دوره پنجم چه بخواهید و چه نخواهید چشمان تیزبین همشهریان عزیز خود را خواهند دید که این نهاد مدنی و برخواسته از رای خود را کاملاً زیر نظرر خواهند گرفت و مهم ترین ابزار این رسد نیز رسانه های محلی خواهند بود.
رسانه های که اکنون هر کدام با چندین سال تجربه فعالیت و با گرایش های مختلف سیاسی در یک مسئله هدفی مشترک دارند و آن هم ارتقاء شاخص های شهر نشینی در بوکان در راستای براورده شدن نیاز های بر حق همشهریان خود است.
بی گمان شکایت و تطمیع رسانه ها بیدار و آگاه سطح شهر توسط مدیران اجرای و پشه خواندن آنان هیچ گاه نتوانسته و نخواهد توانست این رسانه را از هدف اصلی خویش که همانا تغییر وضوع موجود در بوکان به نفع مردم است را دلسرد کند و شورای پنچم نیز اگر رویه گذشتگان را دنبال کند سرنوشتی بدتر از منتخبین مردم در دوره چهارم نسیبشان خواهد شد.
در نهایت باید گفت: اگر مردم و رسانه ها از شما در هر موردی گلایه داشتند نباید عصبانی و ناراحت بشوید، خود شما قبول کرده‌اید خادم این مردم باشید، به‌جای تند حرف زدن و عصبانیت و مغرض دانستن و شکایت کردن، لطفاً با روی باز، شفاف‌سازی کنیدکه رسانه ها و مردم از این مهم استقبال خواهند کرد.
اگر خبر، فیلم و یا عکسی از نشست و برخاست شما به هر دلیل رسانه‌ای شد، لطفاً در کمالل خونسردی، این را حق مردم بدانید و به‌صورت کاملاً شفاف پاسخگو باشید تا جلوی هرگونه حاشیه‌سازی را نیز گرفته باشید.