بازگشت به عقبی در کار نیست و وضعیت فعلی را نیز قبول ندارم

به گزارش کانی پرس؛ آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی نامزد دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران شامگاه روز شنبه ( ۲۳ اردیبهشت ماه ۹۶) در ادامه سفرهای  تبلیغاتی خود در میان ده ها هزار نفر از هوادارانش در مصلای بزرگ امام خمینی ارومیه به ایراد سخنرانی پرداخت. حجت الاسلام رئیسی در جمع پرشور مردم ارومیه مردم ارومیه […]

به گزارش کانی پرس؛ آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی نامزد دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران شامگاه روز شنبه ( ۲۳ اردیبهشت ماه ۹۶) در ادامه سفرهای  تبلیغاتی خود در میان ده ها هزار نفر از هوادارانش در مصلای بزرگ امام خمینی ارومیه به ایراد سخنرانی پرداخت.

حجت الاسلام رئیسی در جمع پرشور مردم ارومیه مردم ارومیه و در ابتدای سخنان خود عنوان کرد: بازگشت به عقبی در کار نیست و وضعیت فعلی را نیز قبول ندارم، تغییر به نفع مردم باید صورت گیرد.

 

وی ادامه داد: سلام بر مردمی که در این استان زندگی شان از همه گویش و قومیت ها به ارمغان آورده اند و شهر و استان رنگین کمانی تشکیل شده است؛ سلام بر علمای این استان از جمله آقای حسنی که ایستادگی شان در مقابل بدخواهان ستودنی است.

ایت الله رئیسی ادامه داد: باید ادای احترام کرد به ۱۲هزار شهید و جانبازان عزیز و همسران و مادران شهدا و جانبازان که صبورانه این شرایط را ادامه می دهند.

این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: حضور بی بدیل در این اجتماع برای این طلبه بسیار مسئولیت آور است؛ حضور با بصیرت شما در این عرصه پیام های زیادی دارد امید است آنانی که فکر می کنند شکل دادن همچین اجتماعی به صورت ظاهری امکان پذیر است صدای این مردم را بشنوند که با دل در این عرصه حضور یافته اند.

ایت الله رئیسی تصریح کرد: اگر پیام این جمعیت شنیده نشود بدون تردید روزی این پیام شنیده خواهد شد که دیگر دیر شده باشد باید پیام مردم که دلداده به انقلاب و ارزش ها است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط اسف ناک اقتصادی و اجتماعی کشور اشاره کرد و گفت: آیا این شرایط اجتماعی و اقتصادی در شأن این مردم ایران است؟ آیا شرایط امروزی که بعد از ۴ سال داریم و مردم عزیز را رنج می دهد در شان مردم برومندی است که کشور را در مقابل دشمن حفظ کرده است

آیت الله رئیسی ادامه داد: باید بعد از ۴ سال با مردم صادق بود و گزارش داد آیا آنچه که امروز مستمندان و فقرای ما را رنج می دهد با سیاست های نادرست، ابن وضعیت فقرا قابل قبول است یا نه؟

وی افزود: معتقدیم با منابع موجود بحران بیکاری قابل رفع است ما معتقدیم قانون باید برای اشتغال جوانان اجرا شود اگر می گویند که نمی شود و نمی توانیم چرا خود را در معرض انتخاب قرار داده اند؟
آیت الله رئیسی تصریح کرد: معتقدیم بعد از ۳۸ سال از انقلاب ظرفیت شنیدن اختلافات و انداختن مشکلات کشور به دولت گذشته را ندارند

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: مردم می خواهند که هر روز شاهد اختلاس و فساد نباشیم.

وی در بخش دیگری از سخنرانی خود در میان هزاران نفر از مردم ارومیه عنوان کرد: چرا ۲۵۰ هزار کارگاه کوچک و متوسط تعطیل شده است؟ می گویند که نقدینگی نداریم! در حالی که ۱۰۰هزار میلیارد تومان خود وزیر دولت برای راه اندازی این کارگاه ها مطالبه می کند.

ایت الله ابراهیم رئیسی افزود: معتقدیم کشور کمبود نقدینگی ندارد. کمبود آب در سطح کلان ندارد، مشکل کشور ضعف امور اداری و اجرایی کشور است.

رئیس تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: شعار مان این است که ما می توانیم، چرا جوانی که سانترفیوژ می سازد نتواند مشکلات خود را حل کند! اشکال آنجاست که گره این کشور را بیگانگان حل کند که این خطای بزرگی است.

دولت انقلابی با مدیریت جهادی برای حل و فصل موضوع برجام لازم است

وی در بخش چهارم سخنان خود به مسائل بین المللی نیز گریزی زد و افزود: آیا رشد سالی ۶ درصد حق این مردم است؟ آیا امید مردم را نا امید خواندن و مزخرف خواندن مسکن مهر حق مردم است؟ آقایان گزارش بدهند که در این چهار سال چه کاری کرده اند.

ایت الله رئیسی ادامه داد: وضیعت و شرایط امروزی قرار بود سرمایه گذاری خارجی بیاید اما مگر چقدر سرمایه آمده؟! بیگانگان مشکل کدامین کشور را حل کرده اند که دومین آن ما باشیم.
امکان ایجاد اشتغال در کشور وجود دارد و ظرفیت های موجود باید احیا شوند.

این نامزد دوازدهیمن دوره ریاست جمهوری با مهم خواندن مسائل کشاورزی نیز گفت: سیب آذربایجان غربی اگر با صنایع تبدیلی با هم باشد می تواند با صادرات بهترین ظرفیت اشتغال را ایجاد کند.

وی تصریح کرد: آقایان باید به مردم صادقانه گزارش بدهند چرا که مردم در حوزه های مختلف از دولت انتظار دارند.
ایت الله رئیسی گفت: این موضوعات با شعار قابل حل نیست، اگر بین صادرات و واردات و از طرفی تسهیلات نظام بانکی و بخش حوزه نظارتی یک سامانه جامع ای تشکیل یافته و شفاف شود می توان این موضوع را ریشه ای را می توان حل کرد

وی ادامه داد: مشکل قاچاق کوله بری نیست بلکه مشکل قاچاق کانتینری است، مسئله ما قاچاق کالا می کنند و یک ریال هم مالیات نمی دهند؛ است.

آیت الله رئیسی عنوان کرد: ما دیواری بین چپاولگران و مفسدان اقتصادی و حقوق مردم ایجاد خواهیم کرد.

وی ادامه داد: آزادی زنان، گویش، لباس و … را قانون اساسی و خداوند داده است آقایان نداده اند! ما از آزادی ای که خداوند قرار داده که در شان جواننان ما در قانون اساسی نیز وجود دارد عایت شود.
آیت الله رئیسی در بخش آخر سخنان خود در جمع پرشور مردم انقلابی ارومیه خاطر نشان کرد: میدانید که خیلی حرف ها برای گفتن دارم، می دانید که اگر لب به سخن بگشایم چه میشود، این سینه اسرار بسیار دارد اما مشکل اصلی مشکل مردم است مشکل بیکاری است.

وی ادامه داد: نگاه ما کشور، نظام و مشکل مردم است؛ ما می گوییم به مشکلات مردم و فقرارسیدگی باید شود آقایان موضوع را به حاشیه می کشند.

وی در پایان گفت: بازگشت به عقبی در کار نیست و وضعیت فعلی را نیز قبول ندارم، تغییر به نفع مردم باید صورت گیرد.

انتهاییام