به گزارش کانی پرس؛ مردمی که سالها از مدیران شعاری خسته شده بودند و امید داشتند با روی کار آمدن مدیری عمل گرا شاهد تحولی بنیادی در سطح شهرستان بوکان باشند که با وعده های عمل نشده ای دیگری رو به رو شدند که همین مهم سبب دلزدگی همشهریان شده است. در این جستار سعی […]

به گزارش کانی پرس؛

مردمی که سالها از مدیران شعاری خسته شده بودند و امید داشتند با روی کار آمدن مدیری عمل گرا شاهد تحولی بنیادی در سطح شهرستان بوکان باشند که با وعده های عمل نشده ای دیگری رو به رو شدند که همین مهم سبب دلزدگی همشهریان شده است.

در این جستار سعی خواهیم کرد ۲ وعده مهم مدیران شهرستان بوکان در سال ۹۸ را مورد واکاوی قرار دهیم که در ان زمان با اب و تاب گسترده ای از سوی رسانه ها باز نشر شد ولی اکنون با گذشت یک سال از ان وعده ها هیچ کدام به نهایت نرسیده اند.

درست یک سال پیش در چنین روزهای و بعد از ۱۲ سال بلاتکلیفی، مسئولان بوکانی سعی کردند که پرونده کارخانه نساجی این شهرستان را به سرانجام برسانند تا با تعین تکلیف این پرونده یکی از گره های کور شهرستان در نهایت به نفع مردم خاتمه یابد.

در تاریخ هفیدهم تیر ماه سال ۹۸ با دعوت مسئولان شهرستانی مالکان تهرانی کارخانه نساجی بوکان برای تعیین تکلیف این پرونده در فرمانداری حاضر و به گفتگو پرداختند.

در آن جلسه سرپرست فرمانداری بوکان گفت: کارخانه بافندگی خاتم الانبیاء بوکان به واحدی مخروبه تبدیل شده است و مدیریت شهری بوکان بر حل وضعیت این کارخانه به عنوان یکی از مشکلات اساسی شهر تاکید دارند.

خسروپور در ادامه تفکیک زمین کارخانه بر اساس ماده ۱۰۱ شهرداری و واگذاری ساختمان کارخانه به مسئولان را پیشنهاد کرد.

وی در ان جلسه عنوان کرد: که پیشنهاد مدیریت شهری تفکیک زمین بر اساس ماده ۱۰۱ شهری است چراکه هم اکنون دستگاه های این کارخانه فرسوده شده و دیگر نمی تواند مورد استفاده قرار گرفت.

سرپرست فرمانداری بوکان، در ادامه گفت: ۳ماه فرصت به مالک داده می شود که با مسئولان شهرستانی در راستای تاسیس کارخانه ای جدید با اهدای زمین از سوی شهرستان در شهرک صنعتی به توافق برسد و در غیر این صورت راه و شهرسازی به عنوان متولی از مالک زمین شکایت خواهد کرد.

اکنون و با گذشت تقریبا یک سال از ان جلسه مهم شهری که به گفته بسیاری از کارشناسان یکی از با ثلابت ترین جلسات مدیریتی در دفاع از حقه مردم بود هنوز هیچ خبری از سرانجام کار منتشر نشده است و وضعیت یکی از مهم ترین پرونده های عمرانی بوکان علی الرغم وعده ۳ ماهه برای حل و فصل هنوز بی جواب مانده است.

دومین وعده ای که تا به امروز و با گذشت بیش از ۹ ماه هنوز به سرانجام نرسیده است   بهره برداری از کنار گذر بوکان است، وعده ای که در تاریخ ۱۶ آبان ماه ۹۸ توسط مسئولان شهرستانی و با حضور مدیران مربوطه استانی و پیمانکار پروژه با عنوان بهره برداری از فاز اول کنار گذر بوکان طی یک ماه آینده به مردم و رسانه های بوکان داده شد.

در ان جلسه وعده شد که شرکت پیمانکار پروژه با همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان بعد ازنسب علائم ایمنی لازم در مسیر ظرف یک ماه اقدام به بازگشایی مسیر نمایند که تا این لحظه این مهم نیز تنها در حد شعار باقی مانده است.

هرچند نباید از این مهم نیز گذشت که نا مساعد بودن هوا و همچنین کار بر روی روگذر این کنار کنارگذر در جاده بوکان شاهیندژ شاید مهمترین عامل برای عملی نشدن وعده یک ماه مسئولان برای بهره برداری از این پرژه باشد.

بی شک با بازگشایی مسیر مربوطه و در کل اتمام این پروژه ۱۹ کیلومتری که یک دهه از آغازآن می گذرد و به علت های مختلفی از جمله کمبود اعتبار تا کنون به بهره برداری نرسیده است بسیاری از گره های کور ترافیکی بوکان مرتفع خواهد شد.

هرچند نباید این مهم را نیز فراموش کرد که مدیران بوکانی طی یک سال گذشته با جدیت پیگر موضوعات مهم یگری نیز بوده که خوشبختانه به سرانجام رسیده اند که در گزارشی دیگر به انان اشاره خواهد شد ولی بی تشک مردم منتظر به به نتیجه رسیدن وعده های ذکر شده در بالا از سوی مدیرانی هستند که تلاش انان برای ابادانی شهر بوکان بر کسی پوشیده نیست.

انتهای پیام/خ