به گزارش کانی پرس، با تودیع و معارفه سرپرستان جدید و قدیم میراث فرهنگی بوکان رکورد جدیدی در تغییرات مدیریتی در یک اداره طی ۶ سال گذشته در آذربایجان غربی به ثبت رسید. بی شک این مهم در همه ی قوانین اداری سازمان های جهان مسجل گشته است، که برای رسیدن به اهداف موجود در […]

به گزارش کانی پرس، با تودیع و معارفه سرپرستان جدید و قدیم میراث فرهنگی بوکان رکورد جدیدی در تغییرات مدیریتی در یک اداره طی ۶ سال گذشته در آذربایجان غربی به ثبت رسید.

بی شک این مهم در همه ی قوانین اداری سازمان های جهان مسجل گشته است، که برای رسیدن به اهداف موجود در هر ارگان نیاز به وجود یک عنصر رهبری و مدیریتی قوی و با ثبات می باشد که بتوان ارگان مورد نظر را به سوی اهداف تعیین شده سوق دهد.

طی ۶ سال گذشته میراث فرهنگ بوکان به عنوان متولی حوزه گرشگری و میراث ماندگار این شهرستان بارها شاهد تغییر مدیریت بوده و این سازمان را با چالش های بسیاری رو به رو کرده است.

شورش محمد پور، حسین فرهمند، اسعد جمیانی، سرخابی، اسماعیل رحیمی و باز شورش محمد پور افرادی هستند که طی ۶ سال گذشه تنها بر اساس سلیقه های شخصی مدیران بلند پایه شهرستان بر مسند این سازمان مهم در اقتصاد امروز نشستند و بدون دستاورد مهمی البته به علت نبود زمان کافی برای پیشبرد برنامه ها از سمت خود تودیع شدند.

بر اساس یافته های متخصصان حوزه علم مدیریت ثبات مدیریت باعث می شود تا مدیران با ثبات، با برنامه هایی که تدارک دیده اند، به تعبیری، موفقیت و پیشرفت را در سازمان و عملکرد آن تداوم بخشند و با عملیاتی و اجرایی کردن نظرات و اندیشه های مدیریتی، تصمیمات تدبیر شده خود را اثر بخش سازند و دست یابی به اهدافی سازمانی را آسانتر میسر کنند و به نتیجه مطلوب برسانند که متاسفانه این مهم در یکی از مهم ترین سازمانهای که می توان در راستای اشتغال زایی و رفع مشکلات اقتصادی مردم در بوکان گام های موثری بردارد هیچ جایگاهی نداشته است.

با نگاهی به اقدامات ۶ سال گذشته به خوبی می توان به این مهم رسید که بی ثباتی در مدیریت، تداوم توفیق را در این اداره با تاخیر و خدشه مواجه ساخته و طرح ها و برنامه های مدیریتی را نیز ، با موانع، انفعال و از هم گسستگی روبرو  کرده است.

همین مهم در نهایت و در ائین تودیع و معارفه سرپرستان قدیم و جدید میراث فرهنگی بوکان نیز مورد انتقاد سرپرست فرمانداری این شهرستان قرار گفت.

لقمان خسروپور با گلایه‌مندی از عدم برنامه و انسجام در میراث فرهنگی در گذشته، خواستار هدف‌گذاری برای سال‌های آینده شد و گفت: با توجه به اهمیت و جایگاه بوکان، میراث فرهنگی باید نسبت به سیاست‌گذاری کلی و برنامه‌ریزی مدون اقدام و امیدوارم شاهد نظم و استفاده از ظرفیت بالای گردشگری شهرستان بوکان با برجسته‌سازی داشته‌هایم باشیم.

خسروپور مهمترین اولویت‌های شهرستان در این حوزه را ارتقاء میراث فرهنگی شهرستان از نمایندگی به اداره، احداث ساختمان اداری، اتمام موزه بوکان، ساماندهی منزل استاد حقیقی بعنوان موزه مفاخر هنرمندان، سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری، برداشتن قدم‌های اساسی برای قلعه سردار، هدایت تسهیلات دولتی در راستای سیاست‌های کلی میراث فرهنگی و طرح‌های حوزه گردشگری برشمرد.

با نگاهی پیشینه فرهنگی و تاریخی بوکان با صدها اثر ملموث و ماندگار می توان به جایگاه ویژه اداره میراث فرهنگی در این شهرستان پی برد که متاسفانه به علت بی ثباتی های مدیریتی اکنون هیچ جایگاه هی در میان گردشگران و مسافران و حتی مسئولان استانی نیز ندارد.

عدم حضور یک اثر تاریخی با وجود صدها سوژه ویزه در کارپستال های استانی نشان از بی اعتمادی مسئولان استانی به این شهرستان به دلیل نبود ثبات مدیریت در حوزه گردشگری است که چوب ان را مردم و فرهنگ ناب این شهرستان می خورد.

امید است مدیریت جدید که دست برقضی تجربه خوب و درخشانی نیز در زمان مدیریت قبلی خود در این حوزه برجا نگذاشته بود این بار و در سایه حمایت های ویژه نماینده مردم بوکان در مجلس بتواند مکلات عدیده این حوزه مهم را کاهش و بتواند خواسته های برحق دوستاداران میراث ماندگار این شهرستان را که همانا ساخت موزه مفاخر و باستانی شهرستان است به سر انجام برساند و نگاه مدیران استانی را به این منطقه تغییر دهد.

انتهای پیام/خ