به گزارش کانی پرس: با طی کردن مسیر ۲۵ کیلومتر از بوکان به طرف مهاباد به سه راه خانقا می رسیم که با طی مسیری ۵ کیلومتری از این سه راه به دره سرسبزی می رسیم که چشم هر بیننده ای را به سوی خود خیره می کند. روستاهای خرم محصور درون باغ های گردو، […]

به گزارش کانی پرس: با طی کردن مسیر ۲۵ کیلومتر از بوکان به طرف مهاباد به سه راه خانقا می رسیم که با طی مسیری ۵ کیلومتری از این سه راه به دره سرسبزی می رسیم که چشم هر بیننده ای را به سوی خود خیره می کند.

روستاهای خرم محصور درون باغ های گردو، سیب، زالزالک و …مقبره و خانقای شیخ برهان، کوه های استوار و اماکن تاریخی و تفریحی این مسیر را در شهر بوکان برای گردشگران بومی و غیر بومی منحصر به فرد کرده است.

روستاهای شرفکند، خانقا، آشی گلان، عاجی لک، علم آباد، سردر آباد و کانی رش مجموعه روستاهای هستند که در این دره سر سبز پر نعمت جای خوش کرده اند.

هر چند این مسیر در تمام فصل های سال برای گردشگران از جذابیت های خاصی برخوردار میباشد هرچند پائیز آن و قدم زدن در میان کوچه باغ ها و پا گذاشتن بر روی برگ های رنگا رنگ بر زمین افتاده درختان فصلی متفاوت را برای عاشقان طبیعت گردی و کوهنوردی رقم زده است.

پیشنهاد می کنیم که خود را برای سفر یک روزه پاییزی آماده کنید تا با چشم های خودتان اوج زیبایی و رقص رنگ ها را در روستای در این دره سر سبز و زیبا  ببینید.