به گزارش کانی پرس؛ روز دوشنبه و در سی و دومین جلسه ستاد پیشگری از کرونای شهرستان بوکان که با حضور اعضای این ستاد بر گزار شد مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شاه بیت نیاز بوکان بویژه کادر درمان در موج سوم کرونا را ماسک دانست و گفت: باید از هم اکنون به فکر […]

به گزارش کانی پرس؛ روز دوشنبه و در سی و دومین جلسه ستاد پیشگری از کرونای شهرستان بوکان که با حضور اعضای این ستاد بر گزار شد مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شاه بیت نیاز بوکان بویژه کادر درمان در موج سوم کرونا را ماسک دانست و گفت: باید از هم اکنون به فکر تجهیزات لجستیکی همچون ماسک برای مقابله با کرونا در شهرستان باشیم.

محمد عباسی افزود: با نگاهی به آمار روزانه کرونا در شهرستان شاهد خیز جهشی این بیماری طی چند هفته گذشته هستیم در حالی که ۲۰ روز قبل تنها ۸ بیمار الوده داشتیم ولی متاسفانه امروز این آمار ۲۸ نفر افزایش یافته است که این مهم نگران کننده است

وی ادامه داد: هم اکنون و با تلاش همه همکاران شبکه بهداشت و بیمارستان شهید دکتر قلی پور یک بخش ویژه با ۹تخت و دو بخش عادی با ظرفیت ۴۰ تخت تجهیز و امادگی دارد در صورت نیاز به بیماران کرونایی خدمات دهی کنند.

عباسی تصریح کرد: واقعا طی ۶ ماه گذشته کادر درمان ازجان مایه گذاشته اند و اکنون خسته اند ولی با این وضعیت نیز همچنان در خط اول مبارزه با این ویروس قرار دارد که این مهم ما را به روزهای سخت آینده خوشبین می کند که در موج سوم کرونا ما سربازانی دانریم که برای حفظ سلامتی مردم از جان مایه می گذارند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان عنوان کرد: خوشبختانه وضعیت بوکان نسبت به سطح کشور و حتی شهرهای همجوار بسیار خوب است ولی انچه نگران کننده است موج سوم کرونا است که اگر شهرستان درگیر این شود کمبود تجهیزات لجستیک بخصوص ماسک بیش از هر مورد دیگری می تواند سبب کندی مبارزه با این ویروس شود.

محمد عباسی افزود: هر روز کادر درمان ما در بیمارستان به ۱۰۰۰ماسک نیاز استانداردنیاز دارند که با یک حساب سر انگشتی روزی یک و نیم میلیون تومان برای تهیه این مقدار ماسک نیاز است که تنها بتوانیم کادر درمان بیمارستان را تجهیز کنیم.

این مسئول حوزه بهداشت و درمان ادامه داد: شاه بیت نیاز کادر درمان بیمارستان بوکان ماسک بوده و خواهد بود که نیاز است برای تامین این مهم همچون ماه های گذشته خیرین نیز پای کار باشند

در ادامه این جلسه مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بوکان نیزدر سخنانی در خصوص شرایط فعلی مدارس بوکان عنوان کرد: قبل از آغاز سال تحصیلی جدید  و با نظارت شبکه بهداشت و درمان، ۴۹۶مدرسه موجود در شهرستان گند زدایی و استاندارد های لازم برای مقابله با ویروس کرونا در آنان انجام گرفت.

سلیمان مام عززی تصریح کرد: ما اکنون کلاس ها را با ۴یا ۵نفر اداره می کنیم و حضور دانش آموزان نیز در مدرسه کاملا اختیاری است.

وی ادامه داد: این اطمینان را به خانواده ها و اولیاء دانش آموزان می دهیم که هیچ خطری در حوزه کرونا دانش آموزان را در مدرسه تهدید نمی کنند زیرا تمام پروتکل ها به صورت اساندارد و با نظارت کارشناسان بهداشت و درمان در آن اجرای می شود که این مهم مورد تائید و تحصین مدیران استان نیز قرار گرفته است.

انتهای پیام/خ