به گزارش کانی پرس؛ روز یک شنبه ۱۴ دی ماه با حضور جمعی از مسئولان بوکانی ۶ سری جهازیه به نوعروسان مدد جوی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بوکان اهداء شد. در حاشیه این مراسم رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان بوکان در گفتگو با خبر نگار کانی پرس ضمن تشکر از […]

به گزارش کانی پرس؛ روز یک شنبه ۱۴ دی ماه با حضور جمعی از مسئولان بوکانی ۶ سری جهازیه به نوعروسان مدد جوی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بوکان اهداء شد.

در حاشیه این مراسم رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان بوکان در گفتگو با خبر نگار کانی پرس ضمن تشکر از مردم و خیرین شهرستان عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۶۷ سری جهزیه در قالب طرح های مختلف به کمک خیرین و اعتبارات دولتی به نوعروسان بوکانی اهدا شده که این مهم نشان از تلاش این سازمان برای تسهیل در ازدواج جوانان است.

خزمه افزود: جدای از این کمک ها به نو عروسان بوکانی ۲۲۵ قلم وسائل خانگی ازجمله آب گرم کن، بخاری، جارو برقی و … با ارزش ریالی بیش از۷ میلیارد ریال نیز طی سال جاری در اختیار مد جویان بوکانی قرار گرفته و  امید می رود تا پایان سال این مهم ادامه پیدا کند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی بوکان در ادامه از حمایت این نهاد مقدس از ۱۳ هزار مددجو با ۶ هزار خانوار معادل ۸ درصد از کل جمعیت این شهرستان خبر داد و گفت: از این تعداد ۲ هزار و ۳۰۰ خانوار را زنان سرپرستی می کنند که مهم ترین علت آن را می توان مرگ و میر همسران و به دنبال آن معلولیت های همسر دانست.

این مدیر بوکانی تصریح کرد: یکی از مشکلات عدیده این خانواده های مدد جو زندگی مستاجری است که بر اساس آمار ها هم اکنون ۱۲۵۰ خانوار تحت پوشش این شهرستان در منازل کرایه ای زندگی می کنند که مهم ترین علل این آمار به مهاجر پذیر بودن شهرستان، حاشیه نشینی گسترده، وضعیت بد معیشتی و نبود بنگاه های کارافرین بر می گردد.

وی در ادامه به نقش ویژه خیرین و مردم در کمک به مدد جویان تحت پوشش اشاره کرد و گفت: طی ۹ ماه گذشته تنها مردم بیش از ۱۷۱ میلیون تومان داخل صندوق های خیریه ریختند که این رقم در کنار کمک ۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیونی خیرین طبق دستور العمل ها ظرف کمترین زمان ممکن در قالب های مختلف به مدد جویان اهدا شده است.

خزمه از افزیش خود کفایی خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) ی ۹ ماهه سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و عنوان کرد: در سال ۹۸ تنها ۲۰ خانوار مدد جو به خودکفایی رسیدند که این مهم طی ۹ ماهه سال جاری ۹۸ خانوار است که این مهمنشان از عزم جدی این سازمان برای برنامه ریزی در راستای خودکفایی این خانواده ها است.

این مدیر بوکانی همچنین از تحت پوشش قرار داشتن بیش از۲۵۰ دانشجو و ۱۵۰۰ دانشجو خبر داد و تصریح کرد: خوشبختانه با کمک خیرین و همچنین کمک های دولتی هم اکنون تمام هزینه های تحصیل این افراد به صورت منظم و دقیق پرداخت می شود.

وی با اشاره به کمک های معیشتی به مدد جویان در دوران کرونا نیزگفت: ازآغاز طرح های کمک های مومنانه بیش از۷ هزار و ۸۷۰ بسته معیشتی در اختیار نیازمندان شهرستان قرار گرفته شده و این مهم تا پایان همه گیری کرونا نیزبا جدیت ادامه خواهد داشت.

سعدی خزمه همچنین از افزایش یتیمان تحت پوشش این نهاد طی سال جاری خبر داد افزود: طی ۹ ماهه گذشته ۲۵۰ کودک یتیم، بد سرپرست و بی سرپرست به علت های مختلفی از جمله فوت والدین به علت کرونا و … به این نهاد معرفی شدند که با حضور این تعداد آمار کودکان تحت پوشش به ۸۵۰ نفر افزایش پیدا کرده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) بوکان در ادامه توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کارآفرینی را اولویت‌ کمیته امداد این شهرستان دانست و خاطرنشان کرد: ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای قبل از ایجاد هر شغلی برای مددجویان با توجه به استعداد و علاقه‌مندی آنها با جدیت در این شهرستان دنبال می‌شود که خوشبختانه در این راستا ۱۶۰ مورد وام اشتغال به مدد جویان پرداخت شده و هم اکنون از این تعداد ۱۰۰ خانوار دارای شغل ثابت شده اند.

انتهای پیام/خ