به گزارش کانی پرس؛ با شیوع و گسترش ویروس کرونا از اواسط اسفند ماه ۹۸ تا به امروز بسیاری از هنرمندان در حوزه های مختلف  و به صورت مشتقیم یا غیر مستقیم با این ویروس عالم گیر درگیر بودند تا بتوانند مردم را ترغیب به ماندن در خانه کنند. در این میان هنرمندان حوزه عکاسی […]

به گزارش کانی پرس؛ با شیوع و گسترش ویروس کرونا از اواسط اسفند ماه ۹۸ تا به امروز بسیاری از هنرمندان در حوزه های مختلف  و به صورت مشتقیم یا غیر مستقیم با این ویروس عالم گیر درگیر بودند تا بتوانند مردم را ترغیب به ماندن در خانه کنند.

در این میان هنرمندان حوزه عکاسی با ثبت لحظات مختلف در خصوص چالش های ویروس کرونا از قرنطینه گرفته تا ثبت به خاک سپردن بیماران نقش مهمی در ترغیب مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی داشتند که از درون اتاق خانه ها شروع و تا درون جامعه امتداد پیدا می کرد و میکند.

در همین رابطه و به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان و در راستای ثبت عکس های ماندگار و ترغیب مردم به ماندن در خانه مسابقه بزرگ عکاسی قرنطینه با موبایل را برگزار کرد.

با اتمام زمان شرکت در این مسابقه در نهایت ۳۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که ازاین تعداد تنها ۱۵۰ عکس برای حضور در مسابقه انتخاب شدند.

در همین رابطه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان در حاشیه اختتامیه این جشنواره که ۳۰ مهر ماه در فرهنگ سرای شهید سردار قاسم سلیمانی بوکان برگزار شد در گفتگو با خبر نگار کانی پرس عنوان کرد: با شروع ویروس کرونا و آغاز قرنطینه جهت کاهش انتشار ویروس این اداره طی فراخوانی جشنواره قرنطینه با موبایل را در سطح منطقه کلید زد.

منصور احمدی افزود: در نهیت و طی زمان تعیین شده ۳۰۰ اثر از ۱۰ استان به دبیر خانه جشنواره ارسال شد که در نهایت و بعد از بازبینی توسط هئیت داوران تنها ۱۵۰ عکس به بخش مسابقه راه یافتند.

وی ادامه داد: ازتعداد عکسهای انتخابی ۳ عکس به عنوان آثار برتر جشنواره انتخاب شدند و دو عکس نیز قابل تقدیر شناخته شدند.

احمدی تصریح کرد: در این جشنواره “میلاد معروفی” از شهرستان بوکان مقام نخست را بدست آورد، “شیلان طوفانی ” و “سمیرا پیکرستان” هر ۲ از شهرستان مهاباد به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند و “جمال محمودی” و “نازیلا طالبی” نیز لوح تقدیر جشنواره را از آن خود کردند.

وی اضافه کرد: به نفر اول دیپلم افتخار و مبلغ پنج میلیون ریال، نفر دوم دیپلم افتخار و مبلغ سه میلیون ریال و نفر سوم نیز علاوه بر دیپلم افتخار مبلغ ۲ میلیون ریال اهدا شد.

منصور احمدی افزود: در این ایام برخی از بزرگترین فعالان حوزه تصویر فعالیت‌های خود را به صورت مجازی شروع کرده‌اند و در این ایده سعی شده افرادی که در قرنطینه هستند ایده‌های خود را به تصویر کشیده و برای ما ارسال کنند.

رئیس فرهن و ارشاد اسلامی بوکان یاداور شد: تنها عکس های می توانستند در بخش مسابقه شرکت کنند که اولا کپی نباشند، دوما عکس ها کاملا طبیعی و در داخل خانه می بایست گرفته شده بودند.