به گزارش کانی پرس، طرح «شهید سلیمانی» با حضور ۱۲۰۰ تیم در محلات شهرستان بوکان با مشارکت پایگاه های بسیج برای غربالگری شهروندان در حال اجرا است.  طرح شهید سلیمانی به منظور پایش و شناسایی افراد مبتلا به کرونا از اول آذر ماه امسال در بوکان و همزمان با سراسر کشور  آغاز شده است و […]

به گزارش کانی پرس، طرح «شهید سلیمانی» با حضور ۱۲۰۰ تیم در محلات شهرستان بوکان با مشارکت پایگاه های بسیج برای غربالگری شهروندان در حال اجرا است.

 طرح شهید سلیمانی به منظور پایش و شناسایی افراد مبتلا به کرونا از اول آذر ماه امسال در بوکان و همزمان با سراسر کشور  آغاز شده است و تا کنون ۴ هزار نفر ساعت در اجرای این طرح فعالیت داشتند

در این طرح افراد دارای علائم مشکوک به کرونا شناسایی و به مراکز جامع سلامت ارجاع داده شده و برخی نیز به مدت ۱۴ روز در منازل و یا نقاهت گاه‌های پیش بینی شده تحت مداوا و مراقبت قرار می‌گیرند و همجین به خانواده های آسیب دیده بسته های معیشتی اهدا می شود.

در همین راستا معاون هماهنگ کننده سپاه بوکان در گفتگو با خبرنگار کانی پرس عنوان کرد: در قالب اجرای طرح شهید سلیمانی، بیش از ۱۲۰۰ گروه جهادی از بسیجیان این شهرستان سازماندهی و به کارگیری شدند.

سرهنگ پاسدار هوشنگ وجدی اظهار کرد: این طرح برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و همزمان با اعمال محدودیت‌های کرونایی با تشویق عموم شهروندان به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک توسط سپاه بوکان با همکاری هلال احمر و شبکه بهداشت و درمان این شهرستان اجرا شد.

وی افزود: در این طرح ۱۲۰۰ تیم رصد، نظارت و شناسایی از حوزه های مقاومت بسیج محلات روستایی و شهری به کارگیری شدند؛ این گروه ها آموزش‌های لازم را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا دریافت کرده اند و در سطح شهر فعالیت داشته و برای توزیع اقلام بهداشتی و توزیع بسته های معیشتی اقدامات لازم را انجام می دهند.

وی با بیان اینکه ۴هزار نفر ساعت در اجرای این طرح فعالیت داشتند، تصریح کرد: بسیجیان سپاه بوکان با استفاده از چک‌لیست‌های موجود، در هر محله حاضر شده و در بخش مراقبتی نیز آموزش‌های لازم را به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ و خانواده‌های آنان ارائه می‌کنند.

وجدی با اشاره به اینکه این طرح در مقاطع مختلف و براساس پیشرفت و شیوع بیماری تا پایان فصل زمستان ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: نهادینه کردن فرهنگ رعایت پروتکل‌های بهداشتی هدف دیگر سپاه بوکان از اجرای این طرح در میان عموم مردم است.

سرهنگ وجدی، خاطرنشان کرد: توزیع بسته‌های معیشتی، شناسایی خانوارهای آسیب‌دیده از کرونا و انجام خدماتی مانند خرید خانگی و پرداخت قبوض و خدمات اداری، شناسایی خانواده‌های مبتلا به کرونا، گندزدایی منازل مبتلایان و اماکنی که افراد مشکوک و مثبت کرونایی در آن قرار گرفتند توسط گروهای جهادی در این طرح مورد توجه قرار گرفت.

انتهای پیام/خ