به گزارش کانی پرس؛با گذشت بیش از دو ماه از آغاز به کار مجلس یازدهم صدای پای تغییرات گسترده مدیریتی در شهر بوکان  بیش از پیش به گوش می رسد، تغییراتی که با وعده های انتخاباتی نماینده مردم بوکان برای (دوباره می سازمت  بوکان) فاصله زیادی داشته باشد با نگاهی به وضعیت مدیریتی در بوکان […]

به گزارش کانی پرس؛با گذشت بیش از دو ماه از آغاز به کار مجلس یازدهم صدای پای تغییرات گسترده مدیریتی در شهر بوکان  بیش از پیش به گوش می رسد، تغییراتی که با وعده های انتخاباتی نماینده مردم بوکان برای (دوباره می سازمت  بوکان) فاصله زیادی داشته باشد

با نگاهی به وضعیت مدیریتی در بوکان طی۱۲ سال گذشته به خوبی می توان رد پای تصمیمات نماینده گذشته مردم این شهرستان در مجلس را در آن دید که به گفته بسیاری از کارشناسان سبب تنزل جایگاه این شهرستان در حوزه های مختلف شد، و همین رویه هم اکنون از سوی منتخب جدید مردم بوکان در حال پیاده شدن است.

با مروری بر اسامی مدیران ۱۲ سال گذشته شهرستان بوکان به افراد خوشنام و عمل گرایی نیز بر می خوریم که متاسفانه زیر سایه نماینده وقت و سیاست هایش گم شدند که این مهم یکی از عوامل مهم عقب افتادگی بوکان از شهرستان های همجوار خود در بخش های مختلف بود.

حال با نگاهی به وضعیت فعلی شهر بوکان و خبر های درگوشی طی هفته های آتی شاهد تغییرات گسترده مدیریتی در سطح شهرستان از انتخاب فرماندار گرفته تا معارفه مدیران مختلف دستگاه های اجرای، آموزشی و ورزشی خواهیم بود.

هر چند طی ماه های گذشته اسامی زیادی در محافل رسانه ای و سیاسی بوکان برای تصاحب صندلی های مختلف مدیریتی در بوکان به گوش می رسید اما در نهایت طی چند هفته آتی باید شاهد کوچ و خداحافظی بسیاری از مدیرانی باشیم که در دوران نماینده گذشته مردم در مجلس به این پست ها رسیده بودند.

طی دو ماه گذشته دیدار با چهار وزیر و بیش از۱۵ مدیر کل توسط نماینده جدید و البته با سابقه مردم بوکان نشان از عزم راسخ وی برای تغییرات گسترده مدیریتی و عمل به شعار انتخاباتیش را نمایان کرد اما با نگاهی گذرا به نام های مطرح شده برای تصدی مدیریت ارگانهای مختلف این ذهنیت تا حدودی رنگ می بازد.

بی تردید وضعیت موجود بوکان برای تغییر و ساختنی دوباره نیاز به مدیران جهادی، عمل گرا، جوان و دارای ایده های ناب دارد تا بتواند خود را در جایگاه واقعی خود ببیند اما انچه که امروز و با نگاهی به نام های نقل شده در محافل مختلف بوکان دیده می شود خلاف این موضوع را ثابت میکند.

هر چند بی تردید انتخاب تیم هفکر مدیریت شهری می تواند بسیاری از چالش های پیش رو را کاهش دهد اما بیشک نباید ادامه کار و حضور مدیران توانمندی که هم اکنون با تمام توان و یک تنه با وضعیت فعلی معیشتیو اقتصادی جامعه در حال تلاش برای آبادانی بوکان هستند فدای این جناح بازی های سیاسی و … شود.

ساختن بوکانی آباد، با شاخص های مثبت در حوزه های مختلف نیاز به هم فکری و تلاش همه جریان مختلف سیاسی و مدیریتی در سطح شهرستان دارد و در این بین نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی در راس هرم با تصمیمات مثبت خود در انتخاب و معرفی مدیران لایق می تواند نقش بسیار مهم و بسزایی در آبادانی عروس شهرهای منطقه داته باشد.

بها دادن به مدیران جوان و آزمون پس داده، توجه به سابقه کاری و شفافیت مالی مدیران منتخب، ترسیم برنامه ای مدون و عملیاتی برای عبور از وضع موجود شهرستان، همگرایی و همفکری با مدیران گذشته و استفاده از دیدگاه های منتقدین بی تردید مهم ترین فاکتور ها برای ساختن بوکانی جدید از سوی نماینده مردم باید باشد کما اینکه اقدامات گذشته و مثبت اقای نماینده برای بسیاری از بوکانی ها روشن است و همین مهم انتظارات را از وی برای تغیر وضع موجود چند برابر می کند.

بوکان در بسیاری از حوزه ها با چالش رو به رو به رو است کما اینکه بسیاری از این چالش ها را تنها می توان در تهران و مرکز استان پیگیری کرد اما هستند نقطه کورهای که با باز کردن آنان شاهد تغییر وضع موجود بوکان باشیم که امید است نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی با همفکری و همکاری تیم تصمیم گیرنده خود با نگاهی دور اندیشانه تغییرات مدیریتی در بوکان را کلید بزنند تا خدای ناکرده بار دیگر شاهد پس رفت این دیار پر از پتانسیل نباشیم/

انتهای پیام/خ