به گزارش کانی پرس؛ در بهبه مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم که ناشی از تحریم های ظالمانه استکبار علیه مردم ایران است هستند نهاد های که با تمام توان و بسیج امکانات خود در راستای کاهش مشکلات مردم گام بر می دارند. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از این نها های مقدس بوده که از […]

به گزارش کانی پرس؛ در بهبه مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم که ناشی از تحریم های ظالمانه استکبار علیه مردم ایران است هستند نهاد های که با تمام توان و بسیج امکانات خود در راستای کاهش مشکلات مردم گام بر می دارند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از این نها های مقدس بوده که از بدو تاسیس تا به امروز جز نهاد های پیشرو و پرچم دار محرومیت زدایی و کمک رسانی به مردم در همه روزهای سخت بوده است.

سپاه بوکان نیز به واسطه ماموریت ها و برنامه های خود تا کنون توانسته در راستای کاهش محرومیت زدایی در مناطق محروم شهرستان و همچنین کمک به اقشار آسیب دیده ناشی از کرونا گام های بسیاری را بردارد.

فرمانده سپاه بوکان در همین راستا و در گفتگو با کانی پرس عنوان کرد: سپاه این شهرستان از چند سال گذشته و از محل اعتبارات قرارگاه محرومیت زدایی حمزه سید الشهدا(ع)و سپاه شهدا اقدامات بسیاری را در راستای محرومیت زدایی، اشتغال، کمک به ازدواج جوانان و … انجام داده است که این مهم همچنان نیز ادامه دارد.

سرهنگ پاسدار حسین جمشیدی افزود: از ابتدای سال ۹۷ و با مشارکت کمیته امداد امام خمینی(ره) در راستای شناسایی مددجویان تا کنون ۲۳منزل مدد جویی در محروم تمرین نقاط شهرستان احداث و به این افراد تحویل داده شده است.

وی ادامه داد: این منازل در متراژ ۵۰ متری و با هزینه بیش از ۴۰۰میلیون ریالی از محل اعتبارات قرارگاه محرومیت زدایی حمزه سید الشهدا(ع)، سپاه شهدا و با تلاش بسیج سازندگی این شهرستان در روستاهای حمامیان، امیر اباد انبار، قلعه تپه، چهار دیوار، کوره کانی، سلامت، خورخوره، سرده کوهستان، موسی، قره کند، درزیولی، برده زرد، احمد اباد، یک شبه، ناچیت و قلعه رسول سیت احداث و در اختیار مددجویان قرار گرفته است.

جمشیدی عنوان کرد؛ در راستای تسهیل ازدواج جوانان نیز از ابتدای سال ۹۸تا کنون ۳۱سری جهیزیه به ارزش تقریبی سه میلیارد ریال در قالب کمک های مقام معظم رهبری و قرارگاه محرومیت زدایی حمزه سید الشهدا و سپاه شهدا در اختیار نوعروسان بوکانی قرار گرفته است.

فرمانده سپاه بوکان همچین با اشاره به فعالیت های عمرانی این سپاه در نقاط محروم شهرستان گفت: احداث دو دهنه پل در روستاهای دور افتاده، احداث خانه عالم و سرویس های بهداشتی، کمک به احداث مساجد و پروژه های آب رسانی از مهم ترین اقدامات این نهاد طی سال ۹۸ و چند ماهه اول سال جاری در راستای رفع محرومیت از نقاط دور افتاده این شهر بوده است .

این فرمانده دوران دفاع مقدس ادامه داد: خوشبختانه از اوایل سال ۹۷ تا کنون و در راستای کمک به اشتغال جوانان در قالب وام های زود بازده به ۵۰ فقره وام در حوزه های قالبافی، دامداری، خیاطی، زنبور داری و … پرداخت شده که خوشبختانه برای ۷۰نفر به صورت مستقیم و بیش از ۱۰۰نفر نیز به صورت غیر مستقیم ایجاد اشتغال شده است.

وی افزود: در راستای ترویج بانکداری اسلامی سپاه اقدام به تأسیس و راه اندازی صندوق های قرض الحسنه کرده که این مهم تا این لحظه در بوکان به ۱۶ صندوق رسیده است.

فرمانده سپاه بوکان در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات این سپاه در خصوص مبارزه با ویروس کرونا و همچنین کمک های مومنانه اشاره کرد افزود: بسیاری از سازمانها و نهاد های مردمی از اولین روزهای گسترش ویروس کرونا اقدامات مختلف و قابل توجهی را در راستای کمک به اقشار اسیب پذیر در سطح شهرستان انجام دادند که در این میان سپاه بوکان با پخش از بیش از ۳۶۰۰ بسته معیشتی در راس تلاش برای کاهش معظلات معیشتی مردم قرار دارد.

وی تصریح گرد: جدای از بسته های معیشتی سپاه بوکان از آغازین روزهای شیوع و گسترش کرونا در بوکان با ضد عفونی کردن معابر، راه اندازی گروه‌های جهادی برای تأمین مواد ضدعفونی کننده و ماسک و همچنین راه اندازی نقاهتگاه فعالیت‌های مختلفی را در در این حوزه در دستور کار قرار داد.

سرهنگ پاسدار حسین جمشیدی افزود: شناسایی افراد نیازمند همچنان توسط حوزه ها و پایگاه های بسیج ادامه دارد و توزیع بسته‌های معیشتی در راستای این رزمایش نیز در صورت شناسایی نیازمندان جدید در مراحل بعدی انجام می‌شود.

فرمانده سپاه بوکان در پایان به نقش ویژه همه ارگانهای شهرستان در تحقق این اهداف اشاره و خاطر نشان کرد: هماهنگی، هم افزایی و وحدت رویه در میان مدیران بوکانی بی تردید سبب خواهد شد که چهره محرومیت برای همیشه از این دیار زیبا رخ بربندد.

انتهای پیام/خ