به گزارش کانی پرس؛ مسول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدا صبح روز چهارشنبه و در اولین سالگرد شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی در بوکان به مسئله تفاوت ها میان بشر و انسان اشاره کرد و گفت: برای بشر بصر لازم است ولی برای انسان بصیرت. حجت اسلام  ولمسلمین علی متین ادامه داد: […]

به گزارش کانی پرس؛ مسول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدا صبح روز چهارشنبه و در اولین سالگرد شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی در بوکان به مسئله تفاوت ها میان بشر و انسان اشاره کرد و گفت: برای بشر بصر لازم است ولی برای انسان بصیرت.

حجت اسلام  ولمسلمین علی متین ادامه داد: اگر بشر بصر نداشته باشد ضرر جانی به خود می رساند ولی اگر انسان بصیرت نداشته باشد همه چیز را از جمله دین و اندیشهاش به فنا می رود.

وی تصریح کرد: بشری که بصر ندارد تنها بدنش در خطر است ولی اگر انسان بصیرت نداشته باشد دین و ایمان وی در خطر خواهد بود و به راحتی همه چیز خود را نابود خواهد کرد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدای آذربایجان غربی عنوان کرد: حاج قاسم سلیمانی جدای اینکه بصر برایش لازم بود خداوند متعال به وی بصیرت داده بود تا الگوی برای همه ازادی خواهان و مومنان جهان باشد.

این روحانی برجسته اذربایجان غربی افزود: باید همه همانند سردار دلها دارای قطب نمایی بصیرت باشیم تا بتوانیم اسلام و انقلاب را از گزند فتنه ها دور کنیم.

وی تصریح کرد: همه می دانیم در سال ۸۸ فتنه روی داد و اگر بصیرت حاج قاسم و توده عامه مردم نبود انقلاب دچار خسارت جدی می شود و شیرازه انقلاب به خطر می افتاد

حجت السلام ولمسلمین علی متین ادامه داد: اگر نفری پیدا شود و بگوید فتنه ۸۸ تنها یک حادثه بود و فرایند نداشت این بی بصیرت است زیرا تمام اقدامات ۹ ماهه فتنه گران نشان از فرایند پیچیده تری در سالهای گذشته بود که توسط دشمنان این انقلاب طراحی شده بود.

این مسئول استانی گفت: فتنه ۸۸یک هم بازیگران خارجی داشت و هم داخلی ، که البته نباید از هیچکدام از انان غافل بود، اگر نفوذی ها و عوامل داخلی دشمن نبودند، هیچگاه فتنه گران و دشمن نان خارجی قادر به انجام هیچ کاری نبودند.

وی افزود: ما نباید بگوییم در داخل هیچ خبری نیست زیرا دشمن روی نفوذی ها حساب ویژه ای باز کرده است و قطعا اگر این افراد نبودند دشمن هیچگاه نمی توانست هیچ غلطی در درون جمهوری اسلامی انجام دهند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدا ادامه داد: تمام دشمنان در فتنه ۸۸ و دیگر حوادث تلخ انقلاب به سر شاخه های در ایران وصل و متصل بوده اند و هستند و این نشان دهنده نقش ویژه داخلی های بی بصیرت است که به دشمنان این ملت گرا می داند تا انقلاب را با چالش های جدی رو به رو کنند اما حضور رهبر انقلاب در رأس سکانداری انقلاب و بصیرت توده مردم سبب شکست نقشه ها و فتنه های غربی بود.

حجت السلام متین گفت: الان نیز دشمنان راهی که در سال ۸۸ رفتند دو باره دارند طی می کنند، تنها استراتژی ها و مهره های انان عوض شده و اکنون ساده لوح های بی بصیرت انگلیس نشین را به تحریک علیه ولایت فقیه تحریک می کنند.

وی یاداور شد: باید همگی پشت سر رهبر انقلاب باشم و با بصیرت خود تمام فتنه ها را خاموش کنیم زیرا ما به خون شهدا و این انقلاب مدیونیم.

این روحانی برجسته استانی عنوان کرد: اقای مسول، از حاج قاسم باید یاد بگیریم که برای ملت و انقلاب کار کنیم که قطعا در این صورت هم خدا و هم شهدا و هم ملت از ما راضی خواهند بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: وظیفه همه ما اطاعت از رهبری و ولایت فقیه است و همه باید در این راه با تمام توان کار و تلاش کنیم و یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به این هدف خدمت به مردم است.

در ابتدای این برنامه نیزکه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در فرهنگ سرای سیمرغ برگزار شد امام جمعه بوکان در سخنانی ضمن تسلیت ایام شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و تبرک به مناسبت دهه بصیرت عنوان کرد: روز ۹ دی یکی از ماندگار ترین روزهای تاریخ انقلاب است که در آن وحدت همه اقشار جامعه برای پاسداشت از انقلاب به نمایش گذاشته شد.

ماموستا ملا عباس احمدی ادامه داد: بصیرت مردم در ۹ دی ماه ۸۸ تاریخ ماندگاری برای انقلاب به ثبت رساند و بساط فتنه گران و دشمنان را از سر این ملت زدود.

وی در ادامه با اشاره به اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی افزود: راه و مکتب این سردار برای همیشه در میان آزادی خواهان و استکبار ستیزان جهان زنده و پاینده خواهد بود.

امام جمعه بوکان مبارزه در راه خدا و حفظ دین خدا را یکی از مهمترین ویژگی های سردار سلیمانی دانست و گفت: این سردار بزگوار برای حفظ اسلام و قران جان خود را فدا کرد ولی اندیشه و راه وی برای همیشه در میان ملت های اسلامی ماندگار خواهد شد.

ماموستا ملا عباس احمدی در ادامه با شاره به وضعیت موجود جامعه تصریح کرد: بیشک مردم انقلابی و ولایت مدار ما پشت سر رهبر فرزانه انقلاب تمام دسیسه های داخلیو خارجی را خنثی و به سلامتی ازاین پیج عبور خواهند کرد.

وی با هشدار به مسئولان نیز عنوان کرد: به مدیران و مسئولان نیز هشدار جدی می دهیم که پشت سر رهبری و مردم قرار گیرند و برای کاهش مشکلات معیشتی و اقتصادی جامعه شب روز نشناسند.

ماموستا احمدی ادامه داد: ما مدیران جهادی و انقلابی می خواهیم، مدیرانی که تنها دغدغه انان رفع و کاهش مشکلات مردم باشد.

در پایان این مراسم هدایایی به مدافعان حرم و سلامت شهرستان بوکان نیز اهدا شد.

انتهای پیام/خ