به گزارش کانی پرس؛ لقب پرهوادار ترین تیم لیگ دسته دوم فوتبال کشور را یدک می کشد اما طی چهار دوره گذشته به علت سوی مدیریت ها و گرو کشی های سیاسی هیچگاه نتوانست به ثبات نسبی و موفقیتی در خور هوادارن خود در این رقابت ها دست یابد. سردار بوکان یکی از محبوب ترین […]

به گزارش کانی پرس؛ لقب پرهوادار ترین تیم لیگ دسته دوم فوتبال کشور را یدک می کشد اما طی چهار دوره گذشته به علت سوی مدیریت ها و گرو کشی های سیاسی هیچگاه نتوانست به ثبات نسبی و موفقیتی در خور هوادارن خود در این رقابت ها دست یابد.

سردار بوکان یکی از محبوب ترین تیم های لیگ دسته دوم فوتبال کشور که از سال ۱۳۷۹ دربوکان بنیان گذاری شد و طی سالهای متمادی یکی از قدرتمند ترین تیم های سطح فوتبال استان آذربایجان غربی بود در سال ۹۴  در راستای پروژه انتخاباتی مدیران سابق فدراسیون فوتبال و همچنین استفاده های سیاسی و انتخاباتی نماینده وقت بوکان در مجلس شورای اسلامی موفق به حضور در رقابت های لیگ دسته دوم فوتبال کشور شد.

بی ثباتی مدیریتی، نبود حمایت های لازمه از تیم توسط مسئولان دولتی وقت،نداشتن برنامه های مدون کوتاه ،میان  و بلند مدت برای اداره تیم، سوی استفاده های انتخاباتی و سیاسی، معلوم نبودن مالکیت تیم،نبود حامی مالی و نگاه نکردن به پتانسیل های موجود در حوزه های مختلف همچون سخت افزاری و نیروی انسانی در شهرستان از همان اوائیل نشان می داد که سردار راه سختی را برای عرض اندام با حریفان قدر خود در این رقابت ها پیش رو دارد.

اعتصاب های روزانه،تغییرات بیشمار مدیریتی و فنی، نبود استراتژی مدون و برنامه ریزی شده، استفاده از بازیکنان درجه چندم، تهمت تبانی،عدم استفاده از بازیکنان بومی همه و همه نشان می داد سردار بوکان تنها دست مایه مدیران ورزشی و سیاسی برای موفقیت خود در کارزارهای انتخاباتی طی حضورش در این رقابت ها بوده است.

هرچند سردار بوکان داری یکی از مهم ترین آیتم ها در ورزش یعنی هوادار است، اما هیچگاه مدیران و بالا دستی اجازه ندادند تا سردار از این پتانسیل مهم و ویژه در راستای موفقیت خود استفاده کند چون بی شک برنامه های آنان برای گروکشی از این باشگاه در راستای پروژه های سیاسیشان با شکست مواجه می شد.

اکنون و بعد از ۴ فصل حضور، سردار باز با همان چالش ها رو به روست که در روزهای آغازین حضور در این رقابت ها دست و پنجه نرم ی کرد و باز هواداران پرشمار این تیم محبود دل به فصل آینده رقابت ها دوخته اند.

اما با نگاهی به وضعیت ۴ فصل گذشته سردار و همچنین آینده اقتصادی کشور که به علت تحریم های ظالمانه امریکا دچار مشکل شده، بی تردید این باشگاه با مشکلات بیشمار دیگیری رو به روخواهد شد کما اینکه این چالشها از هم اکنون حضور و یا عدم حضور این تیم پرهوادر را در رقابت های فصل بعد با تردید رو به رو کرده است.

هرچند مدیران ورزشی بوکان طی ماهای گذشته تلاش های بیشماری را برای سرپا نگه داشتن سردار انجام داده اند اما عدم مسئولیت پذیری بخشی از مدیران کلان، نبود حامی مالی بویژه در این شرایط سخت اقتصادی و از همه مهم تر نبود مدیریت کارامد ورزشی به عنوان هئیت مدیره فصل ۹۹-۴۰۰ را برای سردار فصلی غبار آلود ترسیم می کند.

در این شرایط بهره گیری از پتانسیل هواداران، توجه ویژه به نیروی انسانی بومی، کمک از صاحبان صنایع بومی،دور نگه داشتن آن از جریانات سیاسی و قدرت و همچنین کمک گرفتن از پیشکسوتان فوتبال شاید بتواند در ماهای باقی مانده تا شروع دوباره لیگ، سردار را از چالش های گرفتار در آن رهایی بخشد.

انتهای پیام/خ