فرمانده سپاه بوکان گفت: دفاع مقدس جلوه ی مقاومت ملت ایران در برابر دشمن بود زیرا در طول هشت سال ، نه تنها برای دفع تجاوز دشمن تلاش شد بلکه در مقاطعی نیز تا مرحله ی تنبیه متجاوز هم پیش رفتیم.

فرمانده سپاه بوکان گفت: دفاع مقدس جلوه ی مقاومت ملت ایران در برابر دشمن بود زیرا در طول هشت سال ، نه تنها برای دفع تجاوز دشمن تلاش شد بلکه در مقاطعی نیز تا مرحله ی تنبیه متجاوز هم پیش رفتیم.

 

به گزارش کانی پرس، فرمانده سپاه بوکان در جلسه ستاد گرامیداشت برنامه های هفته دفاع مقدس ضمن سخنانی در خصوص نقش دفاع مقدس در حفظ و ماندگاری انقلاب اسلامی گفت:

جبهه به دانشگاه عظیم انسان سازی و پرورش فضیلت و معنویت در نهاد جوانان خداجویی تبدیل شده بود که علاوه بردفع تهاجم دشمن و حفظ کیان کشور، نظام و انقلاب ، در برهه ی بعد از جنگ نیز به ستون فقرات نظام در جامعه تبدیل شده بودند.

سرهنگ پاسدار حسین جمشیدی ، با بیان اینکه دفاع مقدس استعدادها و ظرفیت های بالقوه ملت را به میدان آورد و شکوفا ساخت افزود :

جلوه های مهم این شکوفایی را می توان در ساخت پُل خیبر بعنوان بزرگترین پل شناور دنیا به طول ۱۴ کیلومتر بر روی هور، ساخت قایق های مرداب رو ، سازه های منحرف کننده موشک و…  دید که تنها بخش کوچکی از اقدامات مهندسی رزمندگان ایرانی بود و همین توانمندی ها و ظرفیت های بالفعل شده در برهه ی بعد از جنگ نیز به موتور پیشران کشور در حوزه هایی چون امور دفاعی ، سد سازی و… تبدیل شد.

وی دفاع مقدس را اندوخته ی عظیم دانشی و علمی برای معتبر بودن اعتماد به ظرفیت های داخل کشور دانست و افزود: جوانانی که تازه انقلاب کرده بودند و فاقد هر گونه تجربه بودند در دوران دفاع مقدس بود که در قامت فرماندهانی توانمند و تمدن ساز ظراهر شدند.

سرهنگ پاسدار حسین جمشیدی در ادامه ، دفاع مقدس را جلوه ی مقاومت فعال ملت ایران در برابر دشمن دانست و افزود: آنچه دشمن را وادار به عقب نشینی و پذیرش شکست کرد فقط دفع تهاجم آن نبود بلکه توانایی وارد کردن ضربه متقابل به دشمن بود ، به عبارت دیگر نجات کشور در سایه ی مقاومتی صورت گرفت که اگر چه ذاتاً مطلوب است اما با سویه های مقابله جویانه ای که پیدا کرده بود منجر به بادارندگی موثر نیز شد.

فرمانده سپاه بوکان در ارتباط با تحریم ها نیز گفت: همانگونه که در دفاع مقدس کل مردم کشور درگیر نبودند و با درصد اندکی از مردم توانستیم تهاجم همه جانبه دشمن را آنهم در شرایطی نامتقارن دفع کنیم ، امروز نیز در حوزه تحریم کشور نیازمند تشکیل قرارگاه های جهادی برای مقابله و خنثی سازی تحریم ها می باشد.