به گزارش کانی پرس؛ در روزهای که مردم سراسر جهان درگیر مبارزه جدی با ویروس کرونا هستند خیرین بوکانی با همکاری آموزش و پرورش این شهر با احداث چندین مدرسه در نقاط مختلف این شهرستان در خط مقدم ریشه کنی بی سوادی قرار دارند. در همین راستا روز جمعه ۲۰ تیر ماه با حضور خیرین […]

به گزارش کانی پرس؛ در روزهای که مردم سراسر جهان درگیر مبارزه جدی با ویروس کرونا هستند خیرین بوکانی با همکاری آموزش و پرورش این شهر با احداث چندین مدرسه در نقاط مختلف این شهرستان در خط مقدم ریشه کنی بی سوادی قرار دارند.

در همین راستا روز جمعه ۲۰ تیر ماه با حضور خیرین مدرسه ساز و مدیریت آموزش و پرورش بوکان عمليات ساخت يك باب مدرسه ۱۰‌ کلاسه خیّرساز در منطقه محروم و کم‌برخوردار “امیرآباد” بوکان اغاز شد

مدیر آموزش و پرورش بوکان در حاشیه آیین اجرای این طرح آموزشی در گفتگو با کانی پرس اظهار داشت: این مدرسه ۱۰ کلاسه در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع و زیربنای هزار متر مربع و با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال با همت خیر تهرانی به نام “محمدمهدی نجات” و “ماموستا خضر عمری” از خیران این شهرستان احداث می‌شود.

سلیمان مام عزیزی افزود: کار خیرين مدرسه‌ساز که در راستای ترویج تعلیم و تربیت در جامعه است ارزشمندترین و محبوبترین کارها نزد خداوند است.

وی ادامه داد: این اقدام خیران که با تلاش و کوشش مضاعف تولید ثروت کرده و در نهایت این ثروت و مال خود را در راه تربیت دانش‌آموزان و آینده‌سازان کشور هزینه می‌کنند بسیار ارزشمند است.

مام عزیزی تصریح کرد: این نهمین واحد و فضای آموزشی است که توسط این خیّران در بوکان احداث می‌شود.

این مدیر بوکانی عنوان کرد: هفته گذشته نیز مدرسه پنج کلاس شهر سیمینه نیز توسط خیّران ، ماموستا “خضر عمری”، “محمد اسماعیل افشار” و زنده یادبانو “منیره علیزاده معماری” در مدت ۹ ماه در زمینی به مساحت هزار و ۳۰۰ متر و زیربنای ٦٠٠ متر مربع با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال به اتمام رسید که در مهرماه امسال دانش‌آموزان می‌توانند از آن استفاده کنند.

سلیمان مام عزیزی تصریح کرد: در سال تحصیلی جاری نیز چهار مدرسه در قالب ١٣ کلاس درس توسط خیران مدرسه‌ساز در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته بود که این مهم نشان دهنده تلاش بی وقفه این بزرگ مردان در راستای تعلیم و تعلم در جامعه است.

وی گفت: هم‌اکنون چهار مدرسه در قالب ۱۵ کلاس درس از جمله مدرسه یک کلاسه “منوچهری”، مدرسه یک کلاسه “کانی شقاقان”، مدرسه ١٠ کلاسه “میراوا” و مدرسه سه کلاسه “خورخوره” توسط خیران در حال ساخت است.

مام عزیزی در خصوص تعداد آمار خیرین مدرسه ساز بوان نیز افزود: در حال حاضر نهاد خیران مدرسه‌ساز بوکان دارای ۴۹۵ نفر عضو است؛ این مجمع علاوه بر این افراد حدود هزار نفر عضو موردی نیز دارد.

وی همچنین با اشاره به کمبود های سرانه آموزشی بوکان نیز عنوان کرد: براي يك شيفته شدن مدارس شهرستان بوكان به ٤٠٠ كلاس درس ديكر نياز داريم که هم اکنون و از محل اعتبارات دولتي ٧٢ كلاس درس دو سالن ورزشي و يك سلف سرويس در حال ساخت مي باشد .

وی در پایان با اشراره به درامد زایی آموزش پرورش بوکان نیز گفت: از محل درامد زايي آموزش و پرورش سه چمن مصنوعي در مدارس سوم خرداد ، استقلال و شهيد مفتح در حال ساخت هستند

انتهای پیام/خ