به گزارش کانی پرس: در آستانه برگزاری مرحله دوم رزمایش بزرگ کمک مومنانه در شهرستان بوکان بسیاری چهره های شاخص در بوکان از روحانیون گرفته تا ورزشکاران و خیرین به کمپین کمک مومنانه پیوستند تا همگام و همراه با بسیج در این اقدام معنویی و انسانی نقشی ایفا کرده باشند. در همین راستا نماینده ولی […]

به گزارش کانی پرس: در آستانه برگزاری مرحله دوم رزمایش بزرگ کمک مومنانه در شهرستان بوکان بسیاری چهره های شاخص در بوکان از روحانیون گرفته تا ورزشکاران و خیرین به کمپین کمک مومنانه پیوستند تا همگام و همراه با بسیج در این اقدام معنویی و انسانی نقشی ایفا کرده باشند.

در همین راستا نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت شهرستان بوکان در گفتگوی اختصاصی با کانی پرس با اشاره به رزمایش بزرگ کمک های مومنانه توسط سپاه پاسداران و بسیجیان عنوان کرد: این رزمایش، به همه مردم نشان داد که سپاه و بسیج در هر شرایطی حامی مردم و اقشار محروم جامعه هستند.

ماموستا محمد صالح هاشم آبادی افزود: این اقدام جدای از عمل نیک و خداپسندانه اش سبب بازگشت اعتماد عمومی به جامعه و افزایش وحدت در میان مردم و ارگانهای مختلف کشور شده و ادامه این روند بی تردید کاهش محرومیت ها را نیز به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: بعد از تاکیدات رهبر انقلاب اسلامی در پیام های مختلف شان از نیمه شعبان تا آخرین سخن رانیشان مبنی بر کمک مومنانه و رزمایش همدلی به اقشار آسیب دیده در جریان کرونا، ما شاهد اقدامات بسیار خوبی توسط سپاه، بسیج و دیگر ارگانها و نهاد های سطح شهر در این راستا بوده ایم و خوشبختانه همین تلاش ها و همکاری ها در مرحله اول نتایج بسیار خوبی در کمک به اقشار آسیب دیده از کرونا به دنبال داشت.

نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت شهرستان بوکان تصریح کرد: در فرهنگ دینی ما بارها روی مواسات  و کمک به هم نوع تاکید شده و مواسات را وقتی که مهاجرین از مکه به مدینه آمدند، انصار این مهاجرین را در زندگی خود شرکت و شریک دادند که باعث ایجاد همبستگی شد و این همبستگی و همدلی در آیات و روایات تاکید بسیار شده است.

وی عنوان کرد: خداوند نیز وعده داده  کسی که کار نیک و مواسات کند و در و انفاق پیشرو باشد، چندین برابر آن جبران خواهد شد، پس بی تردید کسانی که در این اقدام خیر کمک های مومنانه شرکت می‌کنند و با اقدام ات خود اسباب خوشالی خانواده ای را ولو برای چند روز یا هفته فراهم می کنند بی تردید اجر خود را از پرودگار منان و رحیم خواهند گرفت.

ماموستا محمد صالح هام آبادی خاطر نشان کرد: وظیفه شرعی و انسانی ما است که در این پویش بزرگ شرکت کرده تا در سختنی ها در کنار برادران و خواهرانی باشیم که از نظر اقتصادی و معیشتی با مشکل رو به رو شده اند.

انتهای پیام/خ