به گزارش کانی پرس؛ با شروع موج سوم کرونا در کشور، شهر بوکان نیز از این بلای شوم در امان نماند به خاطر قرار گرفتن در منطقه خاص جغرافیایی به یکی ازکانون های پرخطر انتشار این ویروس تبدیل شده است. هر چند مردم شهرستان در روزهای ابتدای کرونا و بعد از ان تا انتهای موج […]

به گزارش کانی پرس؛ با شروع موج سوم کرونا در کشور، شهر بوکان نیز از این بلای شوم در امان نماند به خاطر قرار گرفتن در منطقه خاص جغرافیایی به یکی ازکانون های پرخطر انتشار این ویروس تبدیل شده است.

هر چند مردم شهرستان در روزهای ابتدای کرونا و بعد از ان تا انتهای موج دوم کرونا بیشترین همکاری را برای رام کردن این ویروس سرکش با مسئولان و کادر درمان داشتند اما با کم شدن آمار ها در اواخر تابستان متاسفانه همشهریان بوکانی نیز همچون بسیاری از هم وطنان در دیگر نقاط کشور نسبت به رعایت پروتکول های ویژه مقابله با کرونا کم توجه شدند و در نهایت این مهم سبب طوفان این ویروس در سومین شهر پرجمعیت استان شد تا جایی که وزارت بهداشت ازبوکان به عنوان کانون خطر نام برد

هر چند طی هفته گذشته و با دستور ستاد پیشگیری کرونای استان محدودیت های خاصی برای شهر های پر خطر همچون تعطیلی قلیان سراها، باشگاه های ورزشی، سالن های آرایش و … در نظر گرفته شد اما با چرخی در شهر، عدم رعایت این دستور العمل ها کاملا مشهود است.

ده ها قلیان سرا همه شبه در سطح شهر میزبان صدها جوانی هستند که بدون رعایت پروتکل ها در حال کشیدن قلیان می باشد و آرایشگاه های زنانه و حتی سالن های ورزشی باز و فعالیت در آنان ادامه دارد.

در همین رابطه و در یک اقدام مثبت فرماندهی انتظامی بوکان همراه با دیگر نهاد های مرتبط تا کنون موفق به شناسایی و پلمپ ۱۶ مکان شدند که در آنان از اجرایی شدن پروتکل های مقابله با کرونا خبری نبود.

در همین رابطه فرمانده انتظامی شهرستان بوکان در گفتگو با خبر نگار ما گفت: در اجرای مصوبات ستاد شهرستانی مقابله با بیماری کرونا ، تیم‌های ویژه نظارت بر اماکن صنفی و عمومی انتظامی شهرستان ، تعداد سه واحد آموزشی آزاد(زبان خارجه) و سه واحد آرایشگاه بانوان و ۹ واحد قلیانسرا و کافی شاپ  و همچنین یک خانه باغ که در آن مسایل بهداشتی مقابله با شیوع بیماری رعایت نمی‌شد شناسایی و پلمپ نمودند.

سرهنگ سلمان حیدری افزود: به دنبال برگزاری مراسم عروسی در یکی از خانه باغ‌های حاشیه شهر بوکان اکیپی متشکل از ادارات فرمانداری، نیروی انتظامی، جهاد کشاورزی و اتاق اصناف در این محل حضور و خانه باغ مذکور پلمب گردید.

وی ادامه داد: در روزهای اخیر آمار مبتلایان و بستری‌های ویروس کرونا به شدت بالا رفته است که برگزاری این مراسمات به صورت مخفیانه و تجمع در آن‌ها یکی از دلایل مهم انتقال آن می باشد.

سرهنگ حیدری با اشاره به اقدامات انجام گرفته تصریح کرد: اقدامات صورت گرفته به منظور سلامت همگانی بوده و امید است با مشارکت عموم تاتبتوانیم این بیماری را شکست دهیم.

بی تردید با ادامه این روند و عدم همکاری مردم،  و نیم نگاهی به وضعیت انسانی، سخت افزاری و لجستیگی تنها بیمارستان موجود در شهرستان باید منتظر فاجعه ای بزرگتر از زمین لرزه بم کرمان در شهر زیبایی بوکان باشیم، فاجعه ای که شاید تاریخ از آن یاد کند.

انتهای پیام/خ