به گزارش کانی پرس؛ ویروس کرونا تا ساعتی قبل ازتنظیم این گزارش بیش از ۱۹۹ کشور جهان را درگیر خود کرده و روزهای سختی را برای مردم دنیا از شرق تا غرب رقم‌زده است. در ایران ما نیز سرو کله این ویروس منحوس از اواخر بهمن ۹۸ پیدا شد و در مدت زمان بسیار کوتاهی بسیاری […]

به گزارش کانی پرس؛ ویروس کرونا تا ساعتی قبل ازتنظیم این گزارش بیش از ۱۹۹ کشور جهان را درگیر خود کرده و روزهای سختی را برای مردم دنیا از شرق تا غرب رقم‌زده است.

در ایران ما نیز سرو کله این ویروس منحوس از اواخر بهمن ۹۸ پیدا شد و در مدت زمان بسیار کوتاهی بسیاری از شهرهای بزرگ و کوچک و حتی روستاهای ما را درگیر خود کرد و همچنان در حال جولان دادن است.

ویروس کوید۱۹ همچنان به علت سرعت انتشار و امار بیشمار مبتلایان کشور در راس اخبار قرار دارد و همچنان می تازد و جان می گیرد.

از همان روزهای ابتدای شیوع و انتشار ویروس در ایران بسیاری از کارشناسان حوزه سلامت، مسئولان و رسانه ها رعایت نکات بهداشتی و خود قرنطینگی را مهم‌ترین راهکار پیشگیری از ابتلاء به این ویروس دانسته اند و می دانند.

در شهر بوکان نیز سرو کله ویروس کرونا از اوائل اسفند نمایان شد و تا زمان تهیه این گزارش ۸۳ نفر به کوید ۱۹ گرفتار شدند.

این امار تکان دهنده(بر اساس جمعیت) در شهر بوکان در حالی است که بر اساس تصمیات ستاد پیشگیری از گسترش ویروس در بوکان، بازار این شهر ۲۸۰ هزار نفری از ۳۰ روز پیش کاملا تعطیل شده است.

در حالی که تمام صنوف بوکان برابر دستور العمل های اجرای شغل های خود را تعطیل کرده اند تا همه با هم در یک وحدت بی مانند ویروس کوید ۱۹ را در بوکان شکست دهند هنوز هستند افرادی که باوجود توصیه‌های مکرر رسانه‌ها، مسئولان و کارشناسان، هنوز این بیماری را جدی نگرفته‌اند و با حضور خود در بازارهای (زیبا شهر، اسلام آباد و بازار دلار، پارک ها و مکان های برای بازی های محلی با جان خود و دیگران بازی می کنند.

این افراد بدون توجه به حساسیت موضوع روزانه وجهی نیز به هشدار های جدی در خصوص اتشار وگسترش سریع این ویروس مرگ بار ندارند.

هر چند طی چند روز گذشته مسئولان بوکان اقدامات بسیار مثبتی در خصوص طرح فاصله اجتماعی در مناطق پر تردد و پرخطر بویژه محله های حاشیه ای شهر انجام دادند اما تصاویر و فیلم های منتشر شده در فضای مجازی شهرستان نشان می دهد هنوز تجمعات مختلفی در سطح شهر وجود دارد که می تواند خود کانون اصلی گسترس ویروس کرونا در بوکان باشند.

این افراد زندگی روزمره خود را دنبال می کنند و توصیه‌های پزشکی و خطر ابتلاء به ویروس کرونا را نادیده می‌گیرند و رفتاری متفاوتی در برابر چنین شرایطی از خود نشان می‌دهند که در صورت عدم توصیه های لازم و قدامات فوری بازدارنده می توانند سلامت همشهریان بوکانی را با خطر جدی مواجه کنند.

هم اکنون بهترین راه برای عبور ازبحران کرونا در خانه ماندن است که لازم است افرادی که هنوز در بوکان این مهم را جدی نگرفته اند برای قطع انتقال زنجیره کرونا به جد این شعار را به امری حقیقی بدل کنند
کارشناسان حوزه سلامت در کشور با اشاره به اینکه سلامتی بهترین نعمت خداوند است بر این باور جهانی اند که در خانه ماندن بهترین و مهم‌ترین توصیه بهداشتی برای حفظ سلامتی افراد در مقابل کرونا است.

این کارشناسان در خانه ماندن مردم را زمینه‌ساز کاهش شیوع ویروس کرونا می دانند و خودمراقبتی و ماندن در منزل را بهترین راه پیشگیری و کنترل شیوع کرونا ویروس معرفی می کنند.

امید است بعضی از همشهریان بوکانی که هنوز کرونا را جدی نگرفته اند به این مهم بیندیشند که خدای ناکرده خود عامل مرگ نزدیکان خود شوند.

انتهای پیام/خ