به گزارش کانی پرس، به دنبال انتشار گزارشی در پایگاه خبری کانی پرس با تیتر بوکان در حسرت پاسداشت از بزرگان خود دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان روز یک شنبه در  راستای برنامه ریزی جهت چگونگی گرامی داشت مفاخر  نامی این شهر برگزار شد. در این جلسه فرماندار شهرستان بوکان در ابتدا با انتقاد […]

به گزارش کانی پرس، به دنبال انتشار گزارشی در پایگاه خبری کانی پرس با تیتر بوکان در حسرت پاسداشت از بزرگان خود دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان روز یک شنبه در  راستای برنامه ریزی جهت چگونگی گرامی داشت مفاخر  نامی این شهر برگزار شد.

در این جلسه فرماندار شهرستان بوکان در ابتدا با انتقاد از فضای سیاسی شهرستان عنوان کرد: با نگاهی به وضعیت کنونی شهر بوکان فضای چند قطبی مشاهده می شود که امید است با وحدت و همگرایی این مهم را به فضایی از کار و تلاش تبدیل و برای توسعه شهرستان تمام توان خود را به‌کار گیرند.

مهندس «محمد امین‌زاده» ادامه داد: شهرستان بوکان با پیشینه درخشان فرهنگی زادگاه چهره ها و مفاخر بزرگی است که هر کدام به تنهایی تاثیر ویزه ای بر روی فرهنگ و هنر و حتی تاریخ منطقه داشته اند.

وی عنوان کرد: برای بزرگداشت و پاسداشت مفاخر بوکان باید دبیرخانه‌ای تشکیل و در چهارچوب قانون و مقررات و ضوابط موجود برنامه‌های خود را در این زمینه به پیش ببرد.

امین زاده اضافه کرد: همچنان که گفته شد اندیشه و هنر مفاخر بوکان در حوزه های مختلف مرزها را در نوردیدند و لازم است برای چنین شخصیت های کنگره‌های ملی و حتی بین‌المللی برگزار شود.

در ادامه این جلسه شهردار بوکان نیز با بیان اینکه بوکان ، مدت هاست چهره شهری فرهنگی را به خود ندیده است، گفت: به علت نبود زیرساخت های فرهنگی، در بوکان با شهری دارای چهره‌ای خشن و زمخت روبرو هستیم.

بابک رستم پور افزود: شهر به غیر از آسفالت و بتن به کارهای نرم افزاری نیز نیار دارد تا تعلق خاطر، شادابی و نشاط اجتماعی در جامعه ایجاد شود.

وی با بیان اینکه نباید فعالیت های فرهنگی به دلیل کمبود بودجه دولتی متوقف شود، تصریح کرد: شهرداری در کنار رفع نیازهای عمرانی، آمادگی مدیریت و انجام فعالیت های فرهنگی را دارد.

شهردار بوکان در پایان با تاکید بر اینکه فرهنگ بوکان باید به برندی گردشگری تبدیل شود، از آغاز تدوین طرحی جدید برای آرامگاه استاد حسن زیرک با همکاری میراث فرهنگی خبرداد.

هر چند با نگاهی به وضعت فرهنگی بوکان طی چهار سال گذشته به خوبی می توان رد پای کم کاری در این حوزه مهم را دید اما امید است با تلاش همه مسئولان جدای از تاسیس موزه مفاخر شهرستان که اکنون پنجمین سال طرح افتتاح ان سپری می شود و همچنین عدم برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری در شهر نگاهی ویژه به پاسداشت اسطوره های بوکان در حوزه های مختلف را داشته باشند.

انتهای پیام/خ