به گزارش کانی پرس؛ با اتمام فصل برداشت گندم در انبار غله استان آذربایجان غربی، مدیر سازمان جهاد کشاورزی شهرستان بوکان از پرداخت تمام پول گندم کاران بوکانی خبر داد طیدو هفته گذشته خبر داد. مدیر جهاد کشاورزی بوکان در همین رابطه و در گفتگو با کانی پرس عنوان کرد: در سال زراعی جاری بیش […]

به گزارش کانی پرس؛ با اتمام فصل برداشت گندم در انبار غله استان آذربایجان غربی، مدیر سازمان جهاد کشاورزی شهرستان بوکان از پرداخت تمام پول گندم کاران بوکانی خبر داد طیدو هفته گذشته خبر داد.

مدیر جهاد کشاورزی بوکان در همین رابطه و در گفتگو با کانی پرس عنوان کرد: در سال زراعی جاری بیش از ۷۰هزار هکتار از زمین های دیم و آبی شهرستان زیر کشت گندم رفت که این مهم نشان از وسعت زیر کشت این محصول مهم و استراتژیک در بوکان است.

امینی خواه افزود: پیش بینی ها از برداشت ۱۰۰هزتر تن گندم در سطح شهرستان خبر می داد که تا این لحظه ۸۰هزار تن گندم از کشاورزان بوکانی خریداری شده است.

وی عنوان کرد؛ کشاورزان بوکانی در فصل برداشت گندم ۴۰هزار تن از محصول گندم خود را تحویل مراکز خرید شهرستان و ۴۰هزار تن را نیز در شهرهای همجوار همانند سقز، و میاندواب و مهاباد تحویل داده اند.

مدیر جهاد کشاورزی بوکان تصریح کرد؛ بر اساس براورد ها،  نسبت به بلند مدت شاهد کاهش ۳۰هزار تنی برداشت گندم به دلایل مختلفی همچون نبود بارش های مناسب پائیزه و همچنین باران های بهاری و نوسانات دمایی در فصل رشد گندم در سطح شهرستان بودیم.

امینی خواه افزود؛ خوشبختانه امسال با تدابیر اندیشه شده پول خرید گندم به کشاورزان در همان روزهای ابتدایی پرداخت و اکنون هیج گونه بدهی در راستای خرید محصول گندم و حتی کلزا به کشاورزان بوکانی نداریم.

وی در ادامه با اشاره به تولید و برداشت محصولات دیگر کشاورزی در بوکان افزود؛ در سطح شهرستان ۴هزار هکتار نیز در سال زراعی جاری زیر کشت محصول مهم چغندر قند رفته است که برابر پیش بینی ها شاهد برداشت بیش از ۳۰۰هزار تن چغندر قند توسط کشاورزان شهرستان خواهیم بود.

مدیر جهاد کشاورزی بوکان گفت؛ ۵۵۷هکتار نیز زیر کشت محصول دانه روغنی کلزا رفت که خوشبختانه شاهد برداشت ۱۲۰۰تن از این دانه روغنیو خرید کامل آن در سطح شهرستان بودیم.

شهرستان بوکان با ۱۱۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت از قطب های مهمکشاورزی استان آذربایجان غربی بوده و به علت تولید بیشترین میزان گندم در استان به انبار غله لقب گرفته است.

انتهای پیام/خ