به گزارش کانی پرس؛ پریسا رحیمی ساکن بوکان بعنوان اولین بانوی استان و شمالغرب کشور پروانه مهارت نیروی کار صنعت ساختمان گرفت توفیق اختک رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی بوکان در همین رابطه به خبرنگار  گفت : استعداد و خلاقیت بانوان در اکثر امورات جامعه به مراتب بیشتر از آقایان است ، جدا از اشتغال […]

به گزارش کانی پرس؛ پریسا رحیمی ساکن بوکان بعنوان اولین بانوی استان و شمالغرب کشور پروانه مهارت نیروی کار صنعت ساختمان گرفت

توفیق اختک رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی بوکان در همین رابطه به خبرنگار  گفت : استعداد و خلاقیت بانوان در اکثر امورات جامعه به مراتب بیشتر از آقایان است ، جدا از اشتغال بانوان در صنایع تولیدی و صنعتی ، درصد بیشتر صنایع دستی و گردشگری کشور حاصل ذهنهای خلاق و مدیون دستان پرتلاش بانوان این سرزمین می‌باشد.

وی ادامه داد:د سالهای گذشته هنگامی که از اشتغال خانمها در صنعت ساختمان سخن می گفتیم تعجب مخاطبان برانگیخته میشد. گویی که مخاطب فراموش کرده است از دیر زمان زنان همواره دوش به دوش مردان در کارهای تولیدی، کشاورزی، صیادی و… مشغول بکار بوده اند و گاها موفقیت این کارها در گرو حضور زنان بوده است.

اختک تصریح کرد:  امروزبا پیشرفت تکنولوژی و وجود ابزار کار جدید ، در اجرای امورات صنعت ساختمان نیز آسان کاری شده است به نحوی که بانوان نیز میتوانند به راحتی در بعضی از کارهای ساختمانی از جمله نقاش ، کاشی کار ، برقکار ، تزئینات داخلی و …. مشغول بکار شوند.ا

این مسئول عنوان  در کرد:در سفری که بهمراه هیات عالی نمایندگان کارگران ایران به کشور چین داشتم متوجه حضور زنان چینی در کارهای ساختمانی شدم از همان موقع برنامه ورود بانوان ایرانی به صنعت ساختمان را در ذهن گنجاندم .

وی افزود: در همین راستا با همّت اعضای هیات مدیره ، انجمن صنفی کارگران ساختمانی بوکان برای اولین بار در سطح استان اقدام به آموزش رشته های مختلف ساختمانی برای بانوان نموده است.
اختک خاطر نشان کرد: خانم_رحیمی یکی از بانوان با اراده و پشتکار بوکانی بعنوان اولین بانو در استان و به معنای واقعی کلمه، تابو شکنی کرد و ضمن اشتغال در حرفه ی #نقاش_ساختمان اقدام به اخذ گواهی نامه مهارت کرد تا با علم و عمل ثابت کند که بانوان نیز میتوانند همانند مردان در اداره و اجرای کلیه امور جامعه حضور داشته باشند.

◾️اختک در پایان گفت: وظیفه میدانم از پیگیری و تلاش رؤسای اداره تعاون،کار و رفاه و سازمان فنی و حرفه ای بوکان تقدیر و تشکر داشته باشم که در زمینه اشتغال بانوان در صنعت ساختمان همواره ما را یاری نموده اند .

🆔 @kanipress