به گزارش کانی پرس؛ تندیس ایثار و شجاعت با حضور مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی آذربایجان غربی و جمعی از مسئولان شهرستانی به خانواده شهید «شیخ آقایی» اولین شهید راه سلامت آذربایجان غربی در بوکان اهدا شد همزمان با آغاز هفته سلامت، با حضور مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی آذربایجان غربی، اعضای شورای تامین و […]

به گزارش کانی پرس؛ تندیس ایثار و شجاعت با حضور مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی آذربایجان غربی و جمعی از مسئولان شهرستانی به خانواده شهید «شیخ آقایی» اولین شهید راه سلامت آذربایجان غربی در بوکان اهدا شد

همزمان با آغاز هفته سلامت، با حضور مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی آذربایجان غربی، اعضای شورای تامین و جمعی از مدیران حوزه سلامت شهرستان در منزل رشید شیخ‌آقایی، نخستین شهید راه سلامت استان آذربایجان غربی، تندیس ایثار و شجاعت به خانواده وی اهدا و از زحمات این شهید گرانقدر در راه سلامت جامعه تقدیر شد.

در حاشیه این آئین مهدی فتاحی مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی آذربایجان غربی در سخنانی ضمن تسلیت و تبریک به مناسبت شهادت رشید شیخ اقایی اولین شهید مدافع سلامت استان آذربایجان غربی عنوان کرد: بی شک این روزها شاهد جانفشانی های بی نظیری از سوی سفید پوسفید پوشان حوزه سلامت جامعه هستیم که رسالت و تعهد سنگینی در قبال سلامت مردم به عهده دارند.

وی ادامه داد: امروز جامعه، ارزش وجودی فرشتگان نجات را بیش از گذشته درک می کند، کسانی که برای حفظ سلامتی مردم، سلامتی خود را نیز در کف اخلاص گذاشته‌اند و حتی در این راه نیز به درجه رفیع شهادت نائل می آیند.

فتحی افزود: بی تردید یاد و خاطره تلاش‌های صادقانه و شبانه‌روزی همکار عزیزمان «شهید رشید شیخ اقایی» در کنار سایر مدافعان سلامت استان، مخصوصاً در نجات جان بیماران کرونایی، همواره در یادها باقی خواهد ماند.

سرپرست فرمانداری بوکان نیز در این دیدار ضمن تسلیت و تبریک به مناسبت شهادت رشید شیخ آقایی عنوان کرد: جهاد این ایثارگران در جبهه جنگ بی‌امان با کروناویروس، در حافظه ملت بزرگ ایران به یادگار می‌ماند.

لقمان خسرو پور، شهید شیخ آقایی را شهیدی دانست که در راه نجات جان بیماران از هیچ کوششی فروگذار نکرد و تا لحظه آخر جان بیماران را بر خود مقدم دانست.

شایان ذکر است جناب آقای رشید شیخ‌آقایی بهورز شبکه بهداشت روستای “ناچیت” شهرستان بوکان، نخستین شهید مدافع سلامت استان آذربایجان غربی بود که در خدمت به مردم در راه مبارزه با ویروس کرونا جان خود را از دست داد و به درج رفیع شهادت نائل گشت.