به گزارش کانی پرس؛همزمان با سفر یک روزه فرمانده سپاه شهدای استان اذربایجان غربی به شهر بوکان ۱۰ واحد مسکونی مدد جویی در این شهرستان به بهره برداری رسید. در حاشیه افتتاح این منازل مسکونی که در روستاهای محروم شهرستان بوکان صورت گرفت مسئول قرارگاه محرومیت زدایی حمزه سید الشهداء در گفتگو با خبرنگار ما […]

به گزارش کانی پرس؛همزمان با سفر یک روزه فرمانده سپاه شهدای استان اذربایجان غربی به شهر بوکان ۱۰ واحد مسکونی مدد جویی در این شهرستان به بهره برداری رسید.

در حاشیه افتتاح این منازل مسکونی که در روستاهای محروم شهرستان بوکان صورت گرفت مسئول قرارگاه محرومیت زدایی حمزه سید الشهداء در گفتگو با خبرنگار ما عنوان کرد: این منازل مسکونی در راستای طرح ساخت منازل مددجویی کمیته امداد امام خمینی (ره) توسط بسیج سازندگی سپاه بوکان و قرارگاه سازندگی حمزه سیدالشهدا (ع) و همچنین سپاه شهداء استان آذربایجان غربی ساخته و به بهره برداری رسیده است.

سرهنگ پاسدار علی خدابخش ادامه داد: در سال ۹۸ قرارگاه حمزه سید الشهداء قرار داد احداث ۱۰۰۰ واحد مسکونی را با در استانهای آذربایجان غربی و کردستان با کمیته امداد امام خمینی(ره) امضا کرد که از این تعداد ۵۰۰ واحد آن سهم آذربایجان غربی بود.

وی افزود: در سال ۹۸ موفق به احداث و بهره برداری از ۵۰۰ واحد مسکن مدد جویی در هر دو استان مذکور شدیم که انشالله در سال جاری و تا خرداد ماه نیز شاهد ساخت و افتتاح مابقی مساکن خواهیم بود.

مسئول محرومیت زدایی قرارگاه حمزه سید الشهداء شمال غرب کشور تصریح کرد: هزینه ریالی ساخت این منازل بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال می باشد که این مهم نشان دهنده عزم راسخ سپاه برای کمک به محرومان است.

وی در ادامه عنوان کرد: در سال ۹۸ واحد محرومیت زدایی قرارگاه بالغ بر ۲۵۰۰ جهیزه را در راستای کمک به نو عروسان تهیه کرد که از این تعداد ۱۰۰۰ سری در سال ۹۸ در اختیار نوعروسان استان های آذربایجان غربی و کردستان قرار گرفت که سهم استان آذربایجان غربی یک هزار سری بوده است.

علی خدابخش افزود: جدای از این دو برنامه قرارگاه در حوزه های پل سازی،ساخت خانه عالم، غسال خانه و همچنین ساخت خانه برای افرادی غیر از مدد جویان نیز فعال بوده که در سال ۹۸ نزدیک به ۲۰۰ میلیارد بودجه این بخش بوده است.

وی عنوان کرد: حمایت از اقشار آسیب پذیر نیز یکی دیگر از برنامه های این قرارگاه است که در همین راستا اقدامات بسیار مثبتی همچون کمک به تولید احداث کارگاه تولید ماسک که برای ۶۰ بانوی بی سرپرست اشتغال زایی شده انجام گرفته است.

خدابخش افزود: در این کارگاه هم اکنون روزانه ۱۲ هزار ماسک تولید می شود که انشالله و بعد از شکست کرونا این کارگاه در عرصه روپوش مدارس، کیف و البسه ادامه فعالیت خواهد داد.