به گزارش کانی پرس: عملیات گندزدایی و ضدعفونی معابر سطح شهر بوکان تحت عنوان مانور سراسری دفاع بیولوژیک، به منظور مقابله با ویروس کرونا امروز، چهارشنبه در این شهرستان آغاز شد. فرمانده سپاه بوکان روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری این رزمایش که در تپه «ارکان» این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: در این رزمایش بیش […]

به گزارش کانی پرس: عملیات گندزدایی و ضدعفونی معابر سطح شهر بوکان تحت عنوان مانور سراسری دفاع بیولوژیک، به منظور مقابله با ویروس کرونا امروز، چهارشنبه در این شهرستان آغاز شد.

فرمانده سپاه بوکان روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری این رزمایش که در تپه «ارکان» این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: در این رزمایش بیش از ۱۶۰ دستگاه تراکتور، خودروهای آتش‌نشانی یگان خودرویی سبک و سنگین و موتوری نیروهای سپاه در قالب چندین گردان با تجهیزات کامل و پیشرفته برای آغاز عملیات ضدعفونی معابر شهری بوکان و مقابله با ویروس کرونا و جنگ بیولوژیکی ،حضور یافتند.

سرهنگ حسین جمشیدی افزود: این رزمایش در راستای رفع آلودگی، ضدعفونی و گندزدایی از اماکن عمومی، مراکز تخصصی و پرجمعیت شهر آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: مانور سراسری دفاع بیولوژیک شهدای مدافع سلامت با هدف جلوگیری از انتشار ویروس کرونا و حفظ سلامت شهروندان در ۲۱ محله بوکان و معابر پرتردد، هسته مرکزی شهر، خیابان‌های اصلی، پیاده‌روها و بازار انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در این رزمایش، ۸۵ گروه جهادی در قالب گروه‌های سه تا پنج نفره و ۲۲۵ نفر از نیروهای بسیج، سپاه و نیروهای مردمی حضور دارند.

وی با بیان اینکه در این رزمایش علاوه بر ماشین‌آلات سنگین و نیمه‌سنگین، ۵۰ دستگاه سمپاش کوله‌پشتی نیز اقدام به گندزدایی می‌کنند، افزود: از این دستگاه‌ها برای گندزدایی و ضدعفونی پمپ بنزین‌ها و جایگاه‌های سی ان جی استفاده می‌شود.

فرمانده سپاه بوکان اضافه کرد: امروز در این رزمایش ۳۰ هزار لیتر محلول گندزدایی با چهار میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر آب ترکیب و برای ضدعفونی سطح شهر مصرف می‌شود.

ایرنا